Byznys za miliony
Franšíza BforB zaměřená na rozvoj networkingu funguje v České republice již 10 let. Za tu dobu se z ní, dle spoluzakladatelky tohoto britského konceptu Mel Fisher, stala jedna z nejlépe fungujících zemí, ve kterých BforB prostřednictvím master-franšízové licence působí.
Největší zastoupení má BforB díky svým franšízantům v Praze, kde momentálně funguje 13 podnikatelských klubů, a v Brně, kde klubů funguje 10. Franšízanti však BforB rozvíjí téměř ve všech krajích České republiky. Vzhledem k tomu, že cílem tohoto konceptu je prostřednictvím doporučení, sdílení informací, kontaktů a inspiraci pomáhat malým a středním podnikatelům v rozvoji v místech, kde působí, je podle ředitelky Business for Breakfast Česká republika Kamily Zárychtové třeba, aby se počet franšíz, a tím i klubů, i nadále zvyšoval. O tom, jak toho dosáhnout, má vedení sítě jasné představy.
„Chceme BforB dostat do všech okresních měst, protože v nich vidíme silný potenciál. Stále tak hledáme a objevujeme nové lokality, ve kterých bychom mohli přispět k rozvoji tamní podnikatelské komunity. Zároveň dáváme šanci samotným podnikatelům se na expanzi BforB aktivně podíle, ať už jako franšízanti nebo manažeři klubů. Také s jejich pomocí bychom rádi v brzké době dosáhli počtu 1 500 aktivních členů BforB, protože čím víc nás bude, tím více doporučení získáme. A to je to, o co nám jde. Budovat kvalitní obchodní vztahy na základě doporučení,“ představuje vizi BforB do dalších let Kamila Zárychtová.
Pro zájemce o franšízu je dobrou zprávou, že prostor pro další rozvoj tak na českém trhu je. Vždyť u nás je více jak 70 okresních měst. Ve většině z nich mohou fungovat 1 až 2 podnikatelské kluby, v těch větších jich může být i více. Například v Praze má BforB ambici mít minimálně 20 podnikatelských klubů. Potenciál pro franšízanty, kteří nejen že díky podnikání pod značkou Business for Breakfast mohou vydělávat, ale zároveň pomáhat ve zlepšování atmosféry podnikání u nás, je tudíž ještě velký.

PŘEČTI ČLÁNKY

Nová franšíza v Plzni a příležitost spolupracovat s Business for Breakfast i bez nutnosti zakoupení franšízové licence. Takové jsou plány tohoto původem britského konceptu u nás.
Současná situace v České republice podnikání příliš nenahrává. Budou franšízové značky těmi, které se s krizí vypořádají lépe?
„Rozšířili jsme možnost franšízové spolupráce v Praze, pokračujeme i s expanzí do regionů,“ říká Kamila Zárychtová, zakladatelka Business for Breakfast Česká republika.
Franšízy BforB a TAB Board cílí svými službami na podnikatele, pomáhají jim v rozvoji. Za firmami míří i služby Extéria Marketů. Jak jejich práci ovlivňuje současná situace?
Franšíza Business for Breakfast v tuzemsku působí už 10 let a stále roste. Kdo může jako franšízant rozšířit její řady?
Nejčtenější

Koncept Frutisimo uzavřelo loni rekordní počet franšízových smluv. Podnikání pod jeho značkou láká nové partnery.
Absence zahraničních turistů, studentů i lidí z kanceláří, to vše přimělo franšízový koncept CrossCafe uzavřít všechny pražské kavárny. V regionech se chce rozvíjet dál.
Skupina Crocodille plánuje na letošek rozšíření franšízových konceptů Bageterie Boulevard a 360Pizza. Své dveře zákazníkům by mělo otevřít 10 nových poboček.
„Rok 2021 bude mimo jiné ve znamení otevírání nových restaurací. Všechny budou v rukách franšízantů,“ říká Radim Foltýn, Franchising Director CZ&SK McDonald´s.
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.