OMV slaví 30 let v Česku
První čerpací stanice značky OMV zahájila svůj provoz v říjnu 1991, kdy začala fungovat první pobočka u dálnice D1 v Pávově, tehdy ještě pod značkou ÖMV. Celkový počet 140 poboček řadí značku mezi nejvýznamnější prodejce pohonných hmot u nás. Stále pak pracuje na optimalizaci a rozvoji své sítě. Pomoci ji v tom mají i franšízoví partneři, kteří si mohou ke svému podnikání pronajmout čerpací stanici.
„Česká republika je pro nás strategicky velmi významnou zemí. V rámci dlouhodobého rozvoje probíhá v současné době revitalizace čerpacích stanic v Čechách, intenzivně zde podporujeme nastupující trend elektromobility a neustále pracujeme na zlepšování našich služeb,“ říká Elena Skvortsova, Chief Commercial Officer Marketing & Trading, OMV Aktiengesellschaft.
Nejen nafta a benzin
Úkolem franšízového partnera je péče o svěřený majetek, zajištění prodeje pohonných hmot pod značkou OMV. Zároveň franšízant realizuje vlastní obchod v oblasti maloobchodního prodeje zboží, čerstvé kávy a občerstvení. „Celá síť našich 140 provozoven se neustále modernizuje, aby nabídla zákazníkům vysoký standard služeb včetně doplňkových. V následujících letech se chceme zaměřit mimo jiné na rozvoj gastrosegmentu, do něhož jen v letošním roce investujeme desítky milionů,“ doplňuje generální ředitel společnosti OMV Česká republika Daniel Vasilache.
Zájemce o podnikání pod hlavičkou OMV by měl mít dostatečný finanční kapitál, který pokryje zajištění provozu čerpací stanice. Franšízant musí složit Jistinu pro zajištění pohledávek ve výši 250 až 700 tisíc Kč, a to v závislosti na velikosti čerpací stanice a rozsahu jejích služeb. Nezbytný objem finančních prostředků na nákup zboží, pomocného materiálu a zajištění základního provoz čerpací stanice pak jejího nového „majitele“ přijde obvykle na 500 tisíc až 1 milion Kč.
Uchazeč o licenci by měl mít silnou chuť podnikat, ideálně podpořenou manažerskými a obchodními dovednostmi a zkušenostmi – s hlavním zaměřením na řízení a provoz retailového obchodu. Kandidát na franšízanta by měl prokázat vůdčí schopnost pro řízení kolektivu čerpací stanice, schopnost uvažovat a jednat se zaměřením na zákazníka.

PŘEČTI ČLÁNKY

Poptávka po konopných produktech roste, stejně tak i zákonné regulace. Jak je na novelu připravena franšízová síť Cbweed?
Záběry z dronu mohou přinášet přesná data, úspory nákladů i emoce. Franšíza COPTRZ umí zákazníkům taková zadání splnit.
Konopné potraviny, nápoje, CBD kapsle a kosmetika jsou stále žádanější. Za značku Cbweed nám příležitosti pro nové podnikatele přiblížil její franšízor Riccardo Ghibellini.
Franšízová síť Husse založila svůj úspěch na dvou faktorech – většina domácností má doma psa nebo kočku. Tím druhým je, že obstarat svou rodinnou “smečku” často nestíháme.
Byznys, který nikdy nespí. Tak lze popsat provozování čerpacích stanic. Příležitost stát se jejich provozovateli nabízí například síť OMV.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Logistika, přeprava, tisk a marketing na jednom místě. Franšízová síť s touto kombinací uspěla už v 50 zemích světa. Nyní hledá franšízanty také pro český trh.
Špagetka je franšíza s čerstvými těstovinami, kávou a zmrzlinou má originální receptury i způsob lokace trucků. Jak tento koncept funguje v praxi?
Poptávka po úklidových, stěhovacích a řemeslných službách je velká. Jak z této situace těžit vysvětlí Jiří Bártík, obchodní manažer mezinárodní franšízové sítě Extra Services.
Populární na fóru
Vše pro zákazníka
Kdyby Zepter neprodal exekutorům smlouvy za 2,5 mld v devadesátých letech a nehojil se pak na babičkách na zboží, které nechtěly, tak by se mu lépe budoval pozitivní...
Franšíza pro psy a kočky
Komentář
Na kolo s franchisou
Prosim zaslat informacie ohladne znacky Bikepoint.biz. dakujem