OMV slaví 30 let v Česku
První čerpací stanice značky OMV zahájila svůj provoz v říjnu 1991, kdy začala fungovat první pobočka u dálnice D1 v Pávově, tehdy ještě pod značkou ÖMV. Celkový počet 140 poboček řadí značku mezi nejvýznamnější prodejce pohonných hmot u nás. Stále pak pracuje na optimalizaci a rozvoji své sítě. Pomoci ji v tom mají i franšízoví partneři, kteří si mohou ke svému podnikání pronajmout čerpací stanici.
„Česká republika je pro nás strategicky velmi významnou zemí. V rámci dlouhodobého rozvoje probíhá v současné době revitalizace čerpacích stanic v Čechách, intenzivně zde podporujeme nastupující trend elektromobility a neustále pracujeme na zlepšování našich služeb,“ říká Elena Skvortsova, Chief Commercial Officer Marketing & Trading, OMV Aktiengesellschaft.
Nejen nafta a benzin
Úkolem franšízového partnera je péče o svěřený majetek, zajištění prodeje pohonných hmot pod značkou OMV. Zároveň franšízant realizuje vlastní obchod v oblasti maloobchodního prodeje zboží, čerstvé kávy a občerstvení. „Celá síť našich 140 provozoven se neustále modernizuje, aby nabídla zákazníkům vysoký standard služeb včetně doplňkových. V následujících letech se chceme zaměřit mimo jiné na rozvoj gastrosegmentu, do něhož jen v letošním roce investujeme desítky milionů,“ doplňuje generální ředitel společnosti OMV Česká republika Daniel Vasilache.
Zájemce o podnikání pod hlavičkou OMV by měl mít dostatečný finanční kapitál, který pokryje zajištění provozu čerpací stanice. Franšízant musí složit Jistinu pro zajištění pohledávek ve výši 250 až 700 tisíc Kč, a to v závislosti na velikosti čerpací stanice a rozsahu jejích služeb. Nezbytný objem finančních prostředků na nákup zboží, pomocného materiálu a zajištění základního provoz čerpací stanice pak jejího nového „majitele“ přijde obvykle na 500 tisíc až 1 milion Kč.
Uchazeč o licenci by měl mít silnou chuť podnikat, ideálně podpořenou manažerskými a obchodními dovednostmi a zkušenostmi – s hlavním zaměřením na řízení a provoz retailového obchodu. Kandidát na franšízanta by měl prokázat vůdčí schopnost pro řízení kolektivu čerpací stanice, schopnost uvažovat a jednat se zaměřením na zákazníka.

PŘEČTI ČLÁNKY

Letošní rok je pro franšízovou značku Husse ve znamení stabilizace sítě. Nezapomíná ale ani na expanzi a inovace.
Franšízová síť Cbweed má pobočky zatím jen v Praze. Potenciál však vidí i v dalších větších městech.
„Největší poptávka o franšízové licence přichází z Prahy. Věřím, že na začátku roku 2022 rozšíříme síť v Česku i do dalších měst," říká Riccardo Ghibellini ze společnosti Cbweed.
Franšízový koncept Cbweed chystá rozšíření obchodů s konopnými produkty po celém Česku. Jak rychlá je pro franšízanty návratnost investice?
Franšízový koncept Husse navýšil počet franšízantů na 37. Současně se pouští do připrav vlastního e-shopu.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Vítěze ve všech krajích České republiky vybere odborná porota z 1356 společností. Podniky mohou přihlášky do projektu posílat již nyní.
Laici i podnikatelé se zkušenostmi z oblasti gastronomie. Ti všichni se mohou stát franšízanty konceptu iBoxík. Jaká investice na ně čeká?
Stačí zajistit prostor o velikosti minimálně 50 m2, mít finanční prostředky na jeho proměnu a vybavení a můžete začít podnikat. Třeba se spodním prádlem.
Populární na fóru
Vše pro zákazníka
Kdyby Zepter neprodal exekutorům smlouvy za 2,5 mld v devadesátých letech a nehojil se pak na babičkách na zboží, které nechtěly, tak by se mu lépe budoval pozitivní...
Franšíza pro psy a kočky
Komentář
Na kolo s franchisou
Prosim zaslat informacie ohladne znacky Bikepoint.biz. dakujem