Žabka zamířila na Moravu

Úterý
16.02.2010
Franšízový řetězec konvenience marketů Žabka zamířil na Moravu, když koupila za stovky milionů korun síť 45 prodejen Koruna.
 

Žabka, franšízový řetězec convenience marketů, zamířil na Moravu. Vlastník Žabky, firma Penta Investment koupila za stovky milionů korun společnost PR market, která provozuje síť 45 prodejen Koruna. Řetězec působí především na severní Moravě a ve Slezsku. „Koruna je první akvizicí, v dalších hodláme pokračovat. Vedle menšího formátu convenience (Žabka), budeme rozvíjet i formát supermarketů,“ uvedl v tiskové zprávě Jozef Janov, investiční ředitel Penty.Žabka to ohlásila v tiskové zprávě.

Zaměřeno na akvizice

Žabka již loni koupila pražský řetězec Palma, který provozoval čtyři obchody. V současné době Žabka provozuje kolem 100 procejen. Žabka dosud působí především v Praze a středních Čechách. Své pobočky zřídila i v Teplicích či Plzni. Hledá i další franšízanty v regionech. Do pěti let chce mít franchisový řetězec podle šéfa Zdeňka Linharta až 500 provozoven.

Franšíza z Polska do Čech

Původní polský koncept Žabka koupila předloni investiční skupina Penta za 3,7 miliardy korun.. Postupně chce tento koncept rozšiřovat také na Slovensko. Žabky jsou menší samoobslužné obchody o rozloze 50–100 m2. Ve světě mají svůj vzor například v řetězci 7Eleven. Franchisantům nabízí Žabka svůj koncept bez vstupního poplatku i investice.


/9/
zobrazit více