Elephant Diner

Informace o franchisovém systému

Popis franšízového systému

Elephant diner (Elefant diner s r.o.) byla založena v roce 2013. Nápad vznikl na toulkách jednoho ze zakladatelů Kanadou a rozhodl se přinést takovou formu gastronomie i na Slovensko. První provozovna byla otevřena v Rači a pro její velky úspěch a zájem začala společnost s franchisingovým programem a otevřela pobočky v Bratislavě v Lamači, následně v Galantě, Nitře, Trnavě a v rovince u Bratislavy.

Další z nových poboček bude Elephant Diner Slunečnice v Bratislavské Petržalce, ke které nás inspirovali i samotní zákazníci a proto jsme ji umístili na největší novodobém sídlišti na Slovensku.

Síť restaurací má americký charakter 60tých let, do kterých je laděn i interiér provozoven, díky čemuž se staly velmi oblíbenými a jsou proto využívány i na focení a natáčení různých reklam. Náš jídelníček obsahuje v první řadě hamburgery, steaky, tortilly, sendviče, wafle a jiné dobroty.

Pro formu franchisingu jsme se rozhodli z důvodu jednoduššího rozšiřování poboček, jednoduššího řízení a kontroly tím, že každý franchisant je přímo zakomponován do řízení provozu.

Vždy jsme chtěli expandovat do okolních zemí a Česká republika nás láká nejvíce vzhledem k podobnosti trhu a spotřebitele. Vybudovali jsme silnou vlastní značku, kde spolupracujeme s našimi dodavateli od našeho vzniku, máme je ověřené a dbáme na vysokou kvalitu dodávaných výrobků.

Vlastní provozovny

 • SR - Bratislava/ Rača
 • SR - Bratislava/ Petržalka

Franšízové provozovny

 • SR - Rovinka
 • SR - Trnava 
 • SR - Galanta

Hledáme franchisanty v rámci celé České republiky.

Obrázek provozovny systému
Informace pro franchisanty

Podpora pro franchisanty

 • Marketingová podpora
 • Zaučení zaměstnanců
 • Zařazení do našeho dodavatelského řetězce na lepší podmínky
 • Zpětné bonusy od dodavatelů
 • Odborná pomoc při zařizování a výběru prostor 
 • Průběžná podpora po celou dobu spolupráce

Potřebná počáteční investice

Investice do franchisové provozovny je rozdělena do dvou částí:

 • Franchisový poplatek za restauraci je 30 000 - 80 000 EUR (cca 760 tis. - 2 mil. Kč), závisí na lokalitě
 • Franchisový poplatek za Elephant expres / forma fast food / 20 000 - 40 000 EUR (cca 500 tis. - 1 mil. Kč)
 • Měsíční franchišové poplatky jsou 4% a 1% do společného marketingu

Druhá část investice je samotné investování do předělání a zařízení provozovny. Ta se dá určit až při analýze samotného prostoru, ale pohybuje se od 30 000 až po 100 000 EUR (cca 760 tis. - 2,5 mil. Kč)

Náš odzkoušený koncept Vám umožní vyhnout se počátečním překážkám, či omylům a s větší jistotou dosáhnout návratnost investice v co nejkratším čase. Ze zkušeností je návratnost počítána na dobu přibližně 2 - 3 roky.


Základní požadavky

Ideální franchisant je člověk, který může mít minimální zkušenosti z gastronomie, ale musí mít chuť se učit a mě rád práci s lidmi. Schopnost řídit a motivovat kolektiv, má organizační schopnosti a chuť se i osobně zapojit do řízení restaurace.

 • Prostory by měl mít velikost 150-200 m2 s vyšším pohybem lidí
 • Dobrá dostupnost
 • Parkování

Informace o franšízorovi

ELEFANT DINER s.r.o.

Púchovská 12, Bratislava 831 06, Slovensko

+421 903 242 144

mlady@zonda.sk

elephantdiner.sk

Kontaktní osoba pro zájemce o licenci

Peter Hauskrecht 

Více informací

Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo Elephant Diner.

Zpráva
Jméno a příjmení *
Město *
Telefon *
E-mail *

PŘEČTI ČLÁNKY

Nejčtenější

Informace zadané v katalogu dodávají samotné franchisové systémy. Před podpisem smlouvy o spolupráci by měl každý zájemce posoudit nabídku dané firmy. Redakce si vyhrazuje právo upravit informace o systémech udávaných v katalogu. V případě zjištění, že udávané informace nejsou pravdivé či neaktuální, prosíme, kontaktujte redakci.

PROFIT system franchise services s.r.o. - provozovatel Franchising.cz, informuje, že neshromažďuje ani nezpracovává informace zaslané prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny informace zadané ve formuláři jsou zasílány jako e-mail organizátorovi systému uvedenému v Katalogu franšíz. Uvedený příjemce, který obdrží odeslané informace, je použije s cílem poskytnout informace na zaslaný dotaz. Odeslání jakýchkoliv vašich osobních údajů je dobrovolné a organizátor systému, který obdrží kontaktní formulář, je subjektem odpovědným za shromažďování a zpracování případných osobních údajů.