Známe Manažera i Manažerku roku

Letošní finalisté reprezentovali společnosti, které v uplynulém roce dosáhly tržeb skoro 260 miliard korun.
Pátek
27.04.2012
Na pražském Žofíně byli oceněni nejlepší manažeři loňského roku.
 

Lubomír Stoklásek, generální ředitel a předseda představenstva společnosti AGROSTROJ Pelhřimov se stal vítězem 19. ročníku prestižní soutěže Manažer roku 2011. Titul Manažerka roku získala Eva Syková, ředitelka a předsedkyně rady Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Jako vynikající manažer střední firmy byl oceněn Ladislav Brázdil, ředitel společnosti ZLKL z Loštic a Vynikajícím manažerem malé firmy je Karel Vytřísal, jednatel firmy Domat Control System z Pardubic. Titul Mladý manažerský talent získal Jan Rafaj, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy ArcelorMital Ostrava.

„Překvapil nás stoupající zájem osobností českého byznysu o 19. ročník soutěže. Jako by ti, kteří udržují naši ekonomiku a společnost v chodu, vytvářejí v Česku hodnoty, jistoty a životní úroveň statisícům občanů, v současné době hledali kreditibilní a důvěryhodné prostředí, jenž odborně i společensky uzná a ocení jejich úsilí a úspěchy. Do 19. ročníku soutěže byl totiž nominován rekordní počet osobností - 194 manažerů a manažerek z celé České republiky. Z nich bylo vyhodnoceno 72 finalistů,“ uvedl prezident České manažerské asociace a organizátor soutěže Pavel Kafka.

Za dobu existence soutěže do finále postoupilo celkem 1112 manažerských osobností, z čehož bylo 140 žen a 972 mužů. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Manažer roku je tradičně součástí Dne úspěšných manažerů a firem. Letošní vyhlášení bylo poprvé ve své historii doplněno o intelektuální náboj v podobě konference s názvem Velká přeměna – Úspěšní manažeři uvažují jinak. Akce se konala stejně jako v roce minulém pod záštitou premiéra České republiky Petra Nečase.