Manažeři roku odhaleni

Manažerka roku Jaroslava Valová a Manažer roku Karel Žďárský.
Středa
07.05.2014
Česko zná manažera a manažerku roku 2014. Stali se jimi Karel Žďárský a Jaroslava Valová.
 

V pražském paláci Žofín proběhlo 24. dubna slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Manažer roku. Za účasti 400 manažerů převzal ocenění pro Manažera roku generální ředitel společnosti Farmet Karel Žďárský a nejlepší manažerkou se stala Jaroslava Valová, generální ředitelka společnosti Siko koupelny.

O vítězích soutěže Manažer roku rozhodla 23. dubna, v předvečer vyhlášení, v druhém kole hodnocení Národní komise. Ta vybrala nejlepší manažery mezi 72 finalisty. „Jak v případě letošního Manažera roku, tak Manažerky roku jsme nemohli přehlédnout výrazný růst obou těchto firem s národním kapitálem, které mají před sebou úspěšnou perspektivu,“ komentoval výsledky Jaroslav Hanák, prezident SP ČR a současně předseda Národní komise soutěže Manažer roku.

České úspěchy

Společnost Farmet, jejímž je Karel Žďárský manažerem, podniká v oboru výroby a oprav zemědělských strojů nebo stavby strojů s mechanickým pohonem. Hospodářský výsledek firmy se v posledních třech letech více než zdvojnásobil, EBITDA stoupla o 68 %. Zisk roku 2013 je nižší než v roce 2012, což bylo způsobeno zvýšenými výdaji na výzkum a vývoj a marketing v loňském roce, šlo tedy vědomě o vynaložený vklad do budoucího růstu.

Jaroslava Valová založila společnost SIKO v roce 1991. V roce 2007 vyplatila všechny závazky firmy. Milníkem pro zisk tržního segmentu byl v roce 2001 vstup do Prahy a v roce 2010 na Slovensko. Firma s lehkostí zvládla krizi, byla na ni připravena a navíc si během ní připravila expanzi na Slovensko, kde otevřela čtyři nové pobočky a k tomu další dvě v ČR. Po 23 letech vlastní prosperující nezadluženou firmu s 28 prodejnami v ČR a 7 na Slovensku a s komoditami na světové úrovni.