Tradičním kantýnám odzvonilo

Známí kluci v akci
Známí kluci v akci / V nabídce již tradičních operátorů v odvětví se aktuálně objevují společnosti známých restauračních skupin či řetězců nebo známých kuchařů, např. Perfect Canteen Filipa Sajlera, což je projekt představitele „Kluci v Akci“ (na snímku), nebo Zátiší Group pod značkou Fresh & Tasty, pro níž vaří Gian Luca Giardi.
Středa
30.05.2018
Klasické firemní kantýny se proměňují na prémiové samoobslužné restaurace. Nabízejí občerstvení i zcela zdarma.
 

Blahodárné prostředí na pracovištích a s tím související služby hrají v pracovním procesu čím dál větší roli. Výrazně se zvyšuje kvalita jídla a prostředí stravovacích prostor na pracovištích. Na trh vstupují i známe restaurační skupiny, jakými jsou Zátiší group či Perfect Canteen Filipa Sajlera (projekt představitele „Kluci v Akci“). Vyplývá to z průzkumu realitně poradenské společnosti Cushman & Wakefield, která se na oblast sektoru gastronomie specializuje a operátory do kanceláří zajišťuje.

Samotná nabídka stravovacích zařízení v kancelářských budovách je již zavedeným konceptem především v částech metropole s nízkou občanskou obslužností, kde jsou mnohdy nutností. V Praze je jich na 126. Většina z firemních restaurací (62 %) nabízí své menu i veřejnosti, přitom jen 13 % je otevřeno i o víkendu. Při nových výstavbách a rekonstrukcích vlastníci a developeři považují výběr operátora firemního stravování za nezbytnou součást v cestě za komerčním úspěchem. Sází především na kvalitní kuchyni, příjemné prostory a moderní design. U náročných klientů vstupují do hry i špičkoví šéfkuchaři.

Co sníš, to zaplatíme

„Mnozí developeři začínají s výběrem operátorů těchto služeb již při přípravě projektů. Chtějí se tímto způsobem odlišit od ostatních, více zaujmout nájemce a ti pak své zaměstnance. Kvalita stravování a jeho výjimečný koncept je totiž jedno z důležitých hledisek při vyhledávání a rozhodování se, jaké prostory nájemce zvolí," vysvětluje Zdeněk Zádrapa, specialista na pronájem maloobchodních prostor se zaměřením na gastronomii a volnočasový sektor. Mnohé kancelářské budovy nabízejí restaurační zařízení po celý den. Až 63 % ze všech pražských firemních restaurací v kancelářských budovách nabízí snídaní, 39 % kavárnu a 95 % nabízí jako vedlejší službu i catering.

Na vzestupu je i kvalitní nabídka polotovarů - předpřipravených pokrmů, které si zaměstnanec může odnést domů. Dalším trendem v oblasti firemního stravování je nabídka restauračních služeb zdarma, a to zcela bez finančních limitů. ​„V dnešní době nízké nezaměstnanosti pronajímatelé rádi pomáhají svým nájemcům s nabídkou dalších benefitů, kde kromě relax zón, fitness center nebo třeba zázemí pro kola, hraje roli právě nabídka kvalitního stravování v rámci budovy. Dnešní trend, kde je kladen důraz na kvalitu stravování, nicméně splňují i tradiční provozovatelé jako Aramark, kteří se snaží nabídnout různé koncepty pro různá zadání pronajímatelů," dodává vedoucí oddělení zastupování pronajímatelů​ Petr Markvart.