Přejdou bankroty na obchodníky?
Po výrobních firmách mají v příštím roce zhoršenou ekonomiku více pociťovat obchodníci.
Vyšší nezaměstnanost a s tím spojené menší útraty – předpokládaný vývoj v příštím roce bude mít podle odborníků svou další oběť. Stanou se jí čeští majitelé obchodů. Předpovídá to společnost Creditreform, podle které počet firemních insolvencí letos pokoří pětitisícovou hranici. Informaci přinesly Hospodářské noviny.
Češi přestanou utrácet
Rostoucí nezaměstnanost, která má v příštím roce kulminovat na úrovni kolem deseti procent, se projeví negativně v disponibilních příjmech českých domácností a také v jejich ochotě utrácet. "Lidé si nyní více odpírají nákup sportovního vybavení, módy a luxusnějšího zboží. Firmy závislé na domácí spotřebě mají stále větší problémy. Dopad už nějakou dobu pociťují i restaurace. Situace v těchto oblastech se bude zhoršovat. U exportérů naopak čekáme stabilizaci," říká Radek Laštovička ze společnosti Coface, která se zabývá správou pohledávek.
Napoví Vánoce
O předpokládaným vývoj v příštím roce mají napovědět letošní Vánoce. Podle šéfa Asociace malých a středních podniků Karla Havlíčka budou muset obchodníci přijít s výraznějšími slevami. Dotčeni budou především živnostníci a mikrofilmy.
Nejnovější zprávy
Zobrazit vše
Yves Rocher roste navzdory nižší návštěvnosti
Kosmetická franšíza těží z vyšší průměrné hodnoty nákupu. Co dnes rozhoduje o úspěchu kamenných prodejen?
Vzdělávání jako franšízový byznys
Od jazykových kurzů po STEM programy: vzdělávací franšízy patří mezi dostupnější formy podnikání. Kolik stojí rozjezd a co rozhoduje o výkonnosti?
Original Barber Shop chystá koncept pro retail
Franšíza letos plánuje otevřít minimálně deset nových poboček. Vedle rozšiřování sítě investuje také do digitalizace a provozního zázemí.
Když se franšíza vzdálí svým principům
Úpadek společnosti Trdlokafe Development 1 ze skupiny Twist otevírá debatu o tom, jak nastavení spolupráce může ovlivnit vnímání franšízového trhu.
