S pivem až na konec světa

Pokud se rozhodnete podnikat pod značkou The PUB, odpadne vám nutnost aktivit jako je vyjednávání podmínek s dodavateli, propagace, oblast public relations, optimalizace provozních procesů apod.
Pondělí
12.06.2017
Češi jsou národem pivařů, byznys se zlatavým mokem ale přerůstá díky franšízám i české hranice. Jak uspět? Mít jedinečný nápad, který vás okamžitě zviditelní mezi silnou konkurencí.
 

Česko je zemí pivařů, při zmínce o pivu a jeho nejvyšší světové spotřebě v ČR pociťuje hrdost více než polovina českých mužů a třetina žen, jak vyplynulo z průzkumu Akademie věd. Průměrný Čech v současnosti vypije 147 litrů piva za rok, spotřeba piva zůstává v ČR na stejné úrovni už od 70. let. Tuzemské pivovary navíc loni vyrobily vůbec nejvíce piva v historii, a to 20,5 milionu hektolitrů. Byznysu s pivem se tak dlouhodobě daří a konkurence mezi výrobci piva i pivními výčepy a restauracemi neustále roste.

Spoléhat je proto potřeba nejen na kvalitní zlatavý mok. To si již před více než 10 lety uvědomili například majitelé úspěšného franšízového konceptu The PUB, kteří přišli v roce 2005 s nápadem na samoobslužné pivní výčepy. První bar, kde si hosté mohou sami natočit pivo do půllitrů, otevřeli Martin Šampalík a Jan Stuna v Plzni, dnes vlastní v ČR 14 restaurací značky The PUB, jednu pobočku má síť v Německu a dvě v sousedním Rakousku. Jedinečnost nápadu a celého konceptu jejich expanzi letos možná posune také do Belgie a Itálie.

Rodinný pivovar a mezinárodní Švejk

Na originálním typu obsluhy staví své know-how také franšízová síť Výtopna, která prostřednictvím vláčků doručí ke stolu nápojovou objednávku. Výtopna má k dispizici hned několik patentem chráněných nápadů a užitných vzorů, které provozovatelům restaurací garantují trvalou exkluzivitu a charakteristický ráz restaurace. Podle majitele a autora konceptu Petra Fridricha je i o jeho koncept zájem i ze zahraničí, expandovat chce nejdříve ale na Slovensko. Firma vlastní mateřskou restauraci v Praze a franšízy v Ostravě, Brně a Orlové.

Tomáš Pavlík, CEO Profinit

Restaurace sítě Výtopna je obsluhována modelovými vláčky, které brázdí 400 metrovou trať. Své originální nápady si majitelé Výtopny nechali oficiálně patentovat.

Jak The PUB, tak Výtopna nabízejí spolupráci i zavedeným restauracím, které po podepsání licenční smlouvy procházejí přestavbou v duchu konceptů. V případě Výtopny je potřeba pro takovou změnu investovat asi 5 milionů korun (podle velikosti provozovny), návratnost se pohybuje v rozmezí od 2 do 4 let. Podobnou částku vyžaduje při spolupráci pro úpravy výčepu i The PUB, výjimečně se v nabídce pro franšízanty objeví k převzetí i stávající restaurace v síti. U The PUB se tak stalo nedávno v rámci rostoucí obchodní aktivity v zahraničí, která si podle majitelů žádala změnu strategie, a to i s ohledem na množství mateřských provozoven.

Prostřednictvím franšíz se v Česku rozvíjí také rodinný Pivovar Bernard, který se letos rozhodl pro expanzi v menších českých městech. Bernard přitom vychází v podnikání především ze znalosti a hodnoty zavedené původní značky. Nově uvedl do nabídky pro franšízanty koncept nazvaný Bernard Bar. Oproti Bernard Pubům, kterých má pivovar 6 v Praze, mají být bary rozlohou i nabídkou menší. První Bernard Bar by se měl objevit v létě v Olomouci, poté je na řadě Litvínov. Na prvorepublikového ducha odkazuje síť Švejk restaurant, která má po celé zemi na 50 restaurací. Zájem o koncept projevili ale také firmy z Evropy či Jižní Koreje.


Populární na fóru

Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015
Lidé jsou základ

Promiňte, ale zas jednou článek o ničem.... A co se týče hlavního motta článku: V "restauracích", které jsou v jídelních sekcích nákupních center to opravdu...

1 komentář(e)
posledni 15.07.2015
Prodej podniku - nápadu

Dobrý den, mám podnik v gastronomii, je to jedinečný nápad založený v srpnu 2014, na facebooku máme přes 10tis fanoušků a nemáme problém, co se týče...

1 komentář(e)
posledni 16.06.2015
Fast food franchises

Dobrý den, protože ráda cestuji, dovolím si říct, že jsem viděla řadu zajímavých konceptů, které mají po světě řadu poboček - nevím, jestli zrovna...

3 komentář(e)
posledni 19.11.2014
Fast food franchises

Fastfoodové koncepty jsou u franchisové spolupráce nejoblíbenější, avšak český gastronomický trh aktuálně zažívá konsolidaci. Tudíž dle našich informací je...

3 komentář(e)
posledni 19.11.2014
Fast food franchises

Myslíte si, že je na českém trhu ještě potenciál pro další nové franchisy z oboru fast food řetězců?

3 komentář(e)
posledni 19.11.2014