Úspěch za hranicemi

„Osobně mne velice těší, že se na stupních vítězů pravidelně objevují společnosti, které již slavily úspěchy v předchozích ročnících. Je tomu tak i letos a potvrzuje to, že Exportní cena DHL UNICREDIT má v segmentu malých a středních firem své pevné místo a tradici,“ říká Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL Express CZ.
Čtvrtek
29.11.2012
Jubilejní 15. ročník soutěže Exportní cena DHL UNICREDIT představil letošní vítěze.
 

V jedné z hlavních kategorií, kterou je „Středně velká společnost“, zvítězila společnost BAUER TECHNICS, která se specializuje na stavby a technologické systémy pro velké zemědělské farmy pro chov hospodářských zvířat. Druhou hlavní kategorii - „Malá společnost“, ovládla PBS ENERGO, výrobce parních a expanzních turbín.

Vítězem kategorie „Exportér regionu – Plzeňský kraj“ se stala společnost REPLAST PRODUKT, zabývající se výrobou a prodejem výrobků z PVC, podlahových desek pro vnější a vnitřní použití. “Exportérem teritoria - Německo” byla zvolena společnost VÚK, , která si odnesla ocenění i za 3. místo v kategorii “Středně velká společnost” a zabývá se výrobou jednoúčelových strojů a zařízení pro gumárenský průmysl a výrobou manipulační techniky. Zbývající dvě ocenění „Nejúspěšnější klient CzechTrade“ a „Nejúspěšnější klient CzechTrade Plzeňského kraje“ získaly stavební společnost UNISTAV a TS Plzeň, zaměřující se na prodej hydraulických a vulkanizačních lisů, zařízení pro válcovny a třtinové mlýnice.

„Toto ocenění vnímáme jako ukázku toho, jak firmy dokáží v současné velmi tvrdé konkurenci obstát zvýšením svého exportu. Těší nás to o to více, že jim k tomu můžeme pomoci našimi službami. Příjemným faktem pro nás zůstává, že se daří za hranicemi i menším a středním českým exportérům,“ sdělil Zdeněk Vališ, ředitel sekce zahraničního obchodu Ministerstva průmyslu a obchodu, který je pověřený řízením agentury CzechTrade.

Do finálního hodnocení letošního ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit se dostalo 106 společností. Celkový obrat soutěžících firem dosáhl necelých 22 miliard Kč, což je oproti loňskému roku nárůst o téměř 5 miliard. Podíl exportu na celkovém obratu získal za všechny soutěžící společnosti více než polovinu, konkrétně 56,72 procent.

Exportní cena DHL UniCredit se pořádá již od roku 1997, kdy společnost DHL přišla s myšlenkou uspořádat pro domácí vývozce soutěž, která by vyzdvihla ty nejúspěšnější a poskytla inspiraci a povzbuzení dalším firmám. Spojila se tak s agenturou CzechTrade, díky čemuž vzniklo vůbec první ocenění udělované malým a středně velkým exportním firmám v České republice.