Subway rostoucí konkurenci vítá

V České Republice má Subway otevřeno 8 restaurací, pět v Praze, dvě v Brně a jednu na dálničním odpočívadle Rohlenka na D1. Ve světě Subway provozuje bezmála 36 000 restaurací v 97 zemích.
Středa
30.11.2011
Minimálně 4 pobočky hodlá Subway otevřít v příštím roce v ČR. Vstupu nových hráčů na trh se nebojí.
 

Na tuzemský trh míří další tradiční americké fast-foodové řetězce v čele s Dairy Queen nebo Texas Chicken. Česko je totiž známé vysokou koncentrací obchodních center, hustou dopravní sítí i vysokou koupěschopností českých zákazníků. A i proto se zde fast-foodům daří. Podle manažera rozvoje sítě Subway pro střední a východní Evropu Martina Prince je zdravá konkurence dobrá. „My se musíme snažit být krok napřed před konkurencí. Tak jako se nám vede na celosvětovém trhu, kde jsme jedničkou v počtu poboček, budeme se i v ČR snažit co nejvíce rozvinout naši síť restaurací,“ věří Princ.

V současnosti Subway pracuje na otevření 4 nových provozoven. Podle Prince ale není vyloučené, že během několika měsíců se tento počet může zvýšit. V příštím roce se má například otevřít první restaurace Subway v Ostravě v obchodním centru Nová Karolína.

Princ tvrdí, že gastronomické koncepty mají obecně velký potenciál pro podnikání. Člověk totiž musí jíst, záleží jen kde. „Naší výhodou je flexibilní přizpůsobení restaurace na konkrétní prostor. Kompletní restaurace se vejde i na 30 m², včetně zázemí. Provozovna může stát na čerpací stanici, nádraží nebo jako kiosek v obchodním centru. Je proto velice málo míst, kde bychom se neuplatnili,“ dodává Princ.

V žebříčku největších světových franchisových řetězců za rok 2010 sestaveném portálem FranchiseDirect.com získal Subway první místo. Druhý skončil McDonald’s a třetí KFC.