Ročně Coffee Bean svým zákazníkům naservíruje 100 milionů porcí kávy nebo čaje po celém světě.
Úterý
05.06.2012
Třetí největší kavárenský řetězec na světě Coffee Bean míří do České republiky. První obchody by chtěl otevřít na jaře 2013.
 

První obchod se zrnkovou kávou a sypanými čaji The Coffee Bean & Tea Leaf si zakladatelé Herb a Mona Haymanovi otevřeli v Los Angeles. Po roce 1980 se koncept prodejen změnil na kombinaci prodejny a kavárny či čajovny a nastala rychlá expanze po USA.

První franchisový obchod společnost otevřela v roce 1996 v Singapuru. Brzy následovaly další. Coffee Bean v současnosti provozuje více než 800 franchisových poboček v USA, Kambodži nebo Číně. Teď cílí na Evropu. V Česku a na Slovensku hledá Master franchisanta nebo partnera pro multi-unit-licenci (ten bude vlastnit například pět licencí). Není rovněž vyloučeno, že převezme existující síť na trhu a tím zahájí aktivity vlastními kavárnami.

Coffee Bean ale není zdaleka jedinou americkou značkou, která cílí na český trh. Podle Jany Rückerové z obchodního oddělení Velvyslanectví USA sem míří například gastronomické řetězce Applebees, Carl’s Jr. - CKE Restaurants, Papa John’s, Pollo Tropical, vzdělávací síť Crestcom a velmi intenzivně se o Česko zajímá společnost ComForcare, která poskytuje služby seniorům. "Mnohé americké značky vnímají Českou republiku jako bránu do střední a východní Evropy, chtějí si zde zřídit své centrum a pronikat na další trhy v tomto regionu," vysvětluje Rückerová.


/1/
zobrazit více