Pondělí
06.06.2016
Vítězem ceny Franchisa roku za loňský rok se stala síť kaváren CrossCafe. S ředitelem Lubošem Martínkem jsme debatovali o okolnostech úspěšného konceptu.
 

Co vás přimělo přihlásit se do soutěže Franchisa roku?
V okamžiku, kdy byla soutěž vyhlášena, jsem považoval za přednější věnovat energii našeho týmu rozvoji CrossCafe. Stále myslím na to, co vše je potřeba vylepšovat a říkal jsem si, že do dalšího ročníku budeme v lepší formě. Nicméně po rozhovoru s ředitelkou České asociace franchisingu paní Ritschelovou, a po konzultaci se svým týmem, jsem postupně změnil názor. Uvědomil jsem si, že není na co čekat. Podobná příležitost poměřit síly a propagovat náš koncept, i franšízing jako takový, tu dosud nebyla.  

Co pro Vás cena Franchisa roku znamená osobně?
Takové ocenění je skvělá motivace pro celý náš tým. Je to potvrzení, že cesta, kterou jdeme je zajímavá nejen pro naše franšízanty a jejich zákazníky, ale i pro odbornou veřejnost. Je to něco, o co jsme primárně neusilovali a právě proto nás prvenství v soutěži velmi potěšilo. Přirozeně je to pro nás i velký závazek do budoucna.

Tomáš Tichota, ředitele Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank

"Naše strategie byla prezentovat CrossCafe takové, jaké ve skutečnosti je, to znamená bez příkras. Neměli jsme tušení, co porotu zaujme, a co ne," říká o strategii, která vedla k úspěchu ředitel CrossCafe Luboš Martínek.

Jaká manažerská rozhodnutí Vás dovedla až k samotné ceně?
Kromě samotného rozhodnutí se soutěže účastnit nedokážu vybrat nic konkrétního. Pracuji na projektu CrossCafe již desátým rokem a za tu dobu se toho stalo opravdu hodně.  V každém případě vnímám cenu jako výsledek týmové práce, nikoliv jen mého úsilí.   

Co byste doporučil těm, kteří by rádi uspěli příští rok?
Naše strategie byla prezentovat CrossCafe takové, jaké ve skutečnosti je, to znamená bez příkras. Neměli jsme tušení, co porotu zaujme, a co ne. A vlastně to nevíme ani teď.  Mohu jen spekulovat, že jí zaujalo to, co my sami považujeme za důležité. Hledáme svou vlastní cestu. Snažíme se naslouchat zákazníkům i franšízantům a zároveň se nebojíme obě skupiny překvapit něčím, o co si sami neřekli. Pro mě osobně je podstatné, že majitelé,  kteří velmi aktivně s celým týmem značku CrossCafe tvoří, se také s námi osobně zapojili do soutěže.

Kdy a proč jste se rozhodli založit koncept kaváren CrossCafe?
S myšlenkou přišel na podzim roku 2006 Jan Janák, majoritní vlastník značky. K rozhodnutí ho vedla dlouholetá zkušenost s podnikáním v gastronomickém segmentu a touha vytvořit originální koncept, který bude opakovatelný a aplikovatelný v našem tržním prostředí. Kavárna s formou obsluhy u pultu se jevila jako nejvhodnější forma.   

Jaké kroky plánujete tento rok podniknout, abyste udrželi nastavenou laťku?
CrossCafe se s každým rokem proměňuje. Průběžně rozvíjíme design kaváren, způsob obsluhy a nejčastěji naše produkty. Hlavním tématem pro letošní rok je náš nejdůležitější produkt - káva. Projekt jsme začali připravovat v polovině loňského roku a teď je v plném proudu. Měníme technologii pro přípravu kávy, kávovou směs a každý barista projde zcela novým tréninkem. Jedná se o dosud nejvýznamnější investici do naší sítě. Jejím cílem je mít spokojenější zákazníky, úspěšnější franšízanty a hrdé zaměstnance. Pilotní provoz už ukazuje, že zamýšleného efektu dosáhneme.

 

Redakce Franchising.cz děkuje za rozhovor a gratuluje k ceně Franchisa roku!


Populární na fóru

Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015
Lidé jsou základ

Promiňte, ale zas jednou článek o ničem.... A co se týče hlavního motta článku: V "restauracích", které jsou v jídelních sekcích nákupních center to opravdu...

1 komentář(e)
posledni 15.07.2015
Prodej podniku - nápadu

Dobrý den, mám podnik v gastronomii, je to jedinečný nápad založený v srpnu 2014, na facebooku máme přes 10tis fanoušků a nemáme problém, co se týče...

1 komentář(e)
posledni 16.06.2015
Fast food franchises

Dobrý den, protože ráda cestuji, dovolím si říct, že jsem viděla řadu zajímavých konceptů, které mají po světě řadu poboček - nevím, jestli zrovna...

3 komentář(e)
posledni 19.11.2014
Fast food franchises

Fastfoodové koncepty jsou u franchisové spolupráce nejoblíbenější, avšak český gastronomický trh aktuálně zažívá konsolidaci. Tudíž dle našich informací je...

3 komentář(e)
posledni 19.11.2014
Fast food franchises

Myslíte si, že je na českém trhu ještě potenciál pro další nové franchisy z oboru fast food řetězců?

3 komentář(e)
posledni 19.11.2014