Tréninkem k superbyznysu

Společnost The Alternative Board® poskytuje služby podnikatelům v 17 zemích celého světa. Muž jménem Allen Fishman založil TAB v USA již před 25 lety poté, co si uvědomil, jak hodně bylo pro něho cenné představenstvo firmy, pro níž do té doby pracoval. Ale co majitelé menší nebo střední firmy? Kam ti si chodí pro rady? Zodpovězení těchto otázek ho vedlo k založení úspěšné značky, která začátkem roku 2014 vstoupila na český trh pod názvem TAB Board CZ. Nyní má franšízové partnery v pěti krajích České republiky a v jednom na Slovensku. Nové franšízanty hledá v západních a severních Čechách a na Moravě.
Franšízanti TAB Boards získávají krajskou územní exkluzivitu, každý by měl tak mít možnost navázat spolupráci s až asi 10 tisíci firmami z různých oborů jako např. IT, či účetnické a různé finanční poradenské služby. Hlavním požadavkem centrály je chuť pracovat. Uchazeč o franšízu by měl mít také zkušenosti s vedením týmu, či z manažerské pozice. Franšízanti dostávají po zakoupení licence na starost akvizici nových členů tzv. boardů, při nichž pořádají setkání podnikatelů pro různé debaty a sdílení zkušeností. Tyto diskuze pořádají a současně moderují a řídí. Třetí částí práce franšízantů je pak osobní koučink jednotlivých členů TAB Boards.
Větší podpora franšízového rozvoje
Koncem loňského roku TAB Board otevřel nové školicí centrum pro ČR a SR. Jedná se přitom teprve o třetí takové centrum mimo Spojené státy americké, odkud franšízový koncept TAB Board pochází. Cílem centra je primárně zajistit povinné šestidenní vstupní školení nových franšízových partnerů sítě, kteří ho doposud museli absolvovat na ředitelství v americkém Denveru. Díky dostupnosti tak mimo jiné klesly i náklady na pořízení franšízové licence.
„Zároveň se tak školení a potažmo i franšíza TAB Board stanou dostupné i pro potenciální franšízanty, kteří neovládají cizí jazyk,“ říká spolumajitel TAB Board CZ Šimon Mastný s tím, že výsledkem tohoto kroku bude jistě větší podpora franšízového rozvoje konceptu TAB Board na českém a slovenském trhu. Zajišťovat bude nové centrum také pravidelná školení již stávajících franšízantů. Ti se díky tomu budou moci dále vzdělávat a získávat informace o tom, jak být členům svých boardů co nejvíce nápomocni při rozvoji jejich byznysu.
PŘEČTI ČLÁNKY

Letos v dubnu to budou 3 roky, co se Karel Kotrba rozhodl rozjet vlastní byznys a s franšízou TAB Board pomáhat v rozvoji majitelům malých a středních firem.
Franšízová síť TAB Board posílila své zastoupení ve středočeském kraji. Franšízanti nyní cílí i na podporu malých podnikatelů.
„Členové během zasedání boardů získají konkrétní odpovědi na své otázky, což se ukazuje jako klíčová výhoda," říká Jana Škabradová, Operation Manager franšízové sítě TAB Board CZ.
ČAF představila držitele cen soutěže Franchisa roku za rok 2019. První příčku a cenu veřejnosti získal koncept CrossCafe. Další obsadily franšízy Poe-Poe a Partners Market.
Situace spojená s dopady ekonomických kroků vlády odkryla potřebu a výhody spolupráce mezi podnikateli. Proto chce TAB Board intenzivněji expandovat s franšízanty do nových regionů.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Franchisové systémy je možno rozdělit podle různých kriterií, mimo jiné druhu know-how, druhu hospodářské činnosti či způsobu organizace systému.
Vedení sítě ExtraSlužby mírně upravilo nastavení celého franšízového konceptu. Za poslední rok počet jejích franšízantů a partnerů výrazně narostl.
S výukou angličtiny metodou Helen Doron měla Olga Haitl zkušenost jako nezávislá učitelka. Po zkušenostech z pandemie se rozhodla stát se franšízantkou.
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.