Celosvětově má síť kolem 12.000 restaurací v 75 zemích světa
Čtvrtek
02.09.2010
12 000 restaurací po celém světě čeká na nového vlastníka.
 

Tisková agentura Reuters informovala o prodeji druhého největšího prodejce hamburgerů, společnosti Burger King. Firma již jedná s potenciálními zájemci. V České republice mají licenci na Burger King tři společnosti, americký AmRest, český BK Team a italský Autogrill. První Burger King byl otevřen v Praze na Zličíně v listopadu 2008.

Celosvětově má síť kolem 12 000 restaurací v 75 zemích světa, akcie Burger Kingu jsou od roku 2006 obchodovatelné na burze, tržní hodnota je 2,3 miliardy USD. Před vstupem na burzu Burger King vlastnily společnosti TPG, Bain Capital a banka Goldman Sachs, která má v Burger King stále značný podíl.Síť restaurací koupili v roce 2002 od britského výrobce nápojů Diageo za 1,5 miliardy dolarů. Jedním ze současných zájemců o koupi řetězce má být společnost 3i Group.

Čistý zisk Burger King se ve čtvrtém finančním čtvrtletí kvůli poklesu prodeje meziročně snížil o 17 procent na 49 milionů dolarů. Tržby se ve čtvrtletí končícím v červnu snížily o procento na 623 milionů dolarů. Společnost minulý měsíc varovala, že čeká v novém fiskálním roce slabou poptávku kvůli zpomalení ekonomického růstu a není jisté, jak jí ovlivní vývoj cen důležitých surovin, zejména mouky a hovězího masa.

Společnost nesdělila odhad zisků, ale uvedla, že nezaměstnanost v USA a vládní úsporné programy v několika evropských zemích utlumí prodeje v restauracích starého kontinentu.

Nepodařilo se nám zjistit, jaká je hodnota jmění společnosti a kolik má vlastních provozoven. Snížení zisků v příštích letech očekáváme všichni napříč obory, pokud si uvědomíme, že řada restaurací je franšízových, tak potom jde zejména o hodnotu značky a ta vůbec není špatná. Pokud zrovna nemáte 45 miliard korun na zakoupení sítě Burger King, můžete zkusit postavit vlastní franšízový koncept, vybudovat silnou značku, ponechat si několik testovacích provozoven a za několik let výhodně prodat.

Kompletní servis spojený s vybudováním franšízy vám zajistíme, připravili jsme již kolem 130 franšízových konceptů. Informujte se v redakci.


Populární na fóru

Dotazník regionální produkty a gastroturismus

Dotazník je anonymní a zabere max. 5 min. Jeho vyplněním mi velmi pomůžete při psaní mé bakalářské práce. Děkuji! (dotazník je dostupný do 12. 4. 2022) odkaz...

1 komentář(e)
posledni 07.01.2022
Taco Bell na cestě k vrcholu

Byl bych moc rád kdyby se Taco bell nastěhoval i k nám do Česka třeba do Prahy.

1 komentář(e)
posledni 05.08.2021
Úspěšný rok pro Subway

Jedná se o další z PR článků společnosti SUBWAY a snahu nalákat nové frenšízanty. V uplynulých dvou letech přišel tento řetězec v ČR o 9 restaurací. V roce...

1 komentář(e)
posledni 13.02.2020
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015