VIP Byznys

VIP Byznys | 31.01.2019

Podnikání je nutné podporovat

Nejen o podnikatelském prostředí a mizivé politické podpoře podnikatelů a malých firem v České republice hovořili v rozhovoru bratři Tomáš a Lukáš Sedláčkovi.

Nejen o podnikatelském prostředí a mizivé politické podpoře podnikatelů a malých firem v České republice hovořili v rozhovoru bratři Tomáš a Lukáš Sedláčkovi.

VIP Byznys | 01.05.2017

Hudební byznys se stále mění

Distribuci hudby dominuje digitální prostředí, mnoho umělců pracuje raději pro menší vydavatele. Přední skladatel a producent Jan P. Muchow popisuje hudební průmysl.

VIP Byznys | 13.01.2017

Umíte něco? Prodejte to!

Lukáš Hejlík je české veřejnosti znám především jako herec. V poslední době ho však čím dál více zaměstnávají jeho podnikatelské projekty spjaté s divadlem i gastronomií.

VIP Byznys | 04.10.2016

Uspět ve financích je možné

Finance jsou velmi perspektivní obor. Řeší je každý, proto se v nich ukrývá velký potenciál a možnost stát se velmi úspěšným, říká generální ředitel a spolumajitel společnosti Partners, investor a v neposlední řadě majitel sítě My Food Market Petr Borkovec.

VIP Byznys | 09.12.2015

Petr Hrubý: Cílem je úspěch lidí ve firmě

Petr Hrubý vybudoval před 17 lety firmu Broker Consulting na zelené louce, bez investorů. Je toho názoru, že každý může v pracovním životě dosáhnout všeho, co chce. Stačí vůle, aktivita, nadšení a schopnost brát problémy jako výzvy.

VIP Byznys | 07.12.2015

Důležité je se nevzdat

Podnikatelské začátky nejsou vždy růžové. Své o tom ví i Martin Wallner a Tomáš Huber, zakladatelé a majitelé společnosti Mixit.

VIP Byznys | 12.05.2015

Karel Svoboda (TOI TOI): Slušnost se v podnikání vyplatí

Byznys se má dělat seriózně, poctivě a alespoň s trochou nadhledu. Nepříjemné podnikatelské prostředí nikomu neprospívá, myslí si Karel Svoboda, majitel společnosti TOI TOI, sanitární systémy.

VIP Byznys | 06.02.2015

Tomáš Hanák: Podnikání je dřina i radost

Touha zkusit něco nového přivedla charismatického herce Tomáše Hanáka k podnikání. Ve středočeském Nižboru si otevřel vlastní hospůdku a má s ní velké plány.

VIP Byznys | 10.11.2014

Zbyněk Frolík: Peníze se musí točit

Také tímto heslem se řídí Zbyněk Frolík, zakladatel a generální ředitel výrobce zdravotnických lůžek Linet. Jak sám říká, většinu svých vydělaných peněz investuje do dalších firem tak, aby dále vydělávaly.

VIP Byznys | 05.08.2014

Tomáš Čupr: Slevomat byl jen začátek

Začít podnikat by měl člověk hlavně s rozmyslem. Vložit veškerý majetek do byznysu se nemusí vyplatit, říká Tomáš Čupr, zakladatel a majitel serverů Slevomat a DámeJídlo.cz.

VIP Byznys | 24.04.2014

Karel Janeček: Úspěch si žádá odvahu

Problémem české společnosti je podle zakladatele Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka nedostatek odvahy. Fakt, že se lidé bojí, je překážkou úspěchu a jakéhokoli pokroku. Sám se beze strachu vrhá do dalších projektů a chce pomoci demokracii v naší zemi.

VIP Byznys | 17.10.2013

Jannis Samaras: Kofola vsadila na franchisu

Každý šéf firmy je úplně jiný. Každý má své vlastní metody řízení a motivace zaměstnanců, říká v rozhovoru Jannis Samaras, spolumajitel a ředitel rodinné firmy Kofola, který se může pyšnit titulem Podnikatel roku 2011.

VIP Byznys | 16.07.2013

Zdeněk Pohlreich: Snaha a láska k úspěchu nestačí

Gastronomie je byznys, ve kterém je šance na úspěch bez dlouholetých zkušeností téměř mizivá, říká šéfkuchař a podnikatel Zdeněk Pohlreich. Sám má mnoho zlušeností i ze zahraničí, takže ví, o čem mluví.

VIP Byznys | 10.05.2013

Radim Jančura: Podnikání je o překážkách

Radim Jančura začínal jako zprostředkovatel au-pair pobytů v zahraničí. Postupem času vybudoval společnost, o které je hodně slyšet. A to nejen v souvislosti s autobusovou a vlakovou dopravou.

VIP Byznys | 12.12.2012

Petr Sýkora: Dobrý anděl českého podnikání

K charitativním projektům je třeba přistupovat jako k podnikání. I když počítáte se ztrátou, musíte mít finanční kázeň, abyste ji zbytečně neprohlubovali, říká Petr Sýkora, spoluzakladatel projektu DOBRÝ ANDĚL.

VIP Byznys | 27.09.2012

Linda Vavříková: Mám podnikání v krvi

Každé podnikání, úspěch každé firmy závisí zejména na lidech. Proto je třeba dát velký pozor na pečlivý výběr těch správných spolupracovníků, říká Linda Vavříková, zakladatelka první firmy na zážitky v České republice Allegria.

VIP Byznys | 03.07.2012

Ondřej Bartoš: Den D je třeba využít

Největší chybou, k níž inklinují začínající podnikatelé, je neznalost prostředí, ve kterém chtějí působit. Dopouští se jí velmi často a opakovaně, říká Ondřej Bartoš, soukromý investor a partner české investiční společnosti Credo Ventures.

VIP Byznys | 03.07.2012

Stanislav Bernard: Snažíme se jít vlastní cestou

Vnímání korupce v České republice je velmi pokřivené. Pokud chce být náš stát v budoucnu úspěšný, musí se v blízké době mnohé změnit k lepšímu. To si myslí Stanislav Bernard, spolumajitel známého Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.