Obchodní centrum za tři miliardy

Až 70 tisíc návštěvníků denně očekávají v prvních dnech po otevření provozovatelé obchodního a zábavního centra Nová Karolina.
Pátek
23.03.2012
Na 240 obchodů nabízí ostravské obchodní centrum Nová Karolina. Mnohými z nich jsou provozovny franchisových a partnerských konceptů.
 

V centru Ostravy na místě bývalé koksovny Karolina, jejíž provoz skončil před necelými 30 lety, bylo včera slavnostně otevřeno nové nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina. Obří stavba se stavěla šest let a jeho celková rozloha je skoro 60 tisíc metrů čtverečních. Objekt stál více než tři miliardy korun a je součástí velkého projektu, který má po svém dokončení zaujmout plochu 32 hektarů. Jeho součástí budou i kancelářské prostory a byty.

V samotném obchodním centru mají návštěvníci k dispozici velký výběr značek z různých oblastí. Mnohé obchody a prodejny jsou zde provozovány formou franchisingu.

V Česku nyní působí více než 170 franchisových systémů a 100 z nich hledá franchisanty pomocí portálu FranchisingINFO.cz. Z této stovky otevřelo v novém nákupním a zábavním centru Forum Nová Karolina své obchody 16 společností. Patří k nim například oděvní firmy Bushman, Celio, s.Oliver a Levi`s® a nebo koncepty zdraví a krásy Manufaktura, NATURHOUSE či Yves Rocher. Největší zastoupení mají firmy podnikající v gastronomii. Své pobočky zde otevřel McDonald´s, Výtopna, Fruitisimo, Oxalis, Paneria, Subway, UGO juice bar, BON BON a první moravskou provozovnu například Bageterie Boulevard.


/1/
zobrazit více