Češi milují gastro byznys

Franšízy kráčí s dobou / Stále platí, že největší část tuzemského franšízového trhu zabírají fastfoodové sítě. I ty jsou však nuceny reagovat na měnící se poptávku ze strany zákazníků. Ti v poslední době kladou větší důraz nejen na rychlost občerstvení, ale také jeho kvalitu a zdravější formu.
Středa
03.07.2019
Za posledních 9 let se počet firem v oblasti gastronomie zdvojnásobil. Stále je však oborem, ve kterém chce rozjet byznys řada Čechů. Daří se jim to i díky franšíze.
 

Ačkoli se může zdát, že v České republice najdeme nějaké restaurační zařízení na každém druhém rohu, stále se jedná o branži, ve které našinci chtějí nejvíce podnikat. A nic na tom, zdá se, nezměnila ani v roce 2016 zavedená elektronická evidence tržeb. Dokazují to i data společnosti Bisnode, podle nichž v současnosti na trhu funguje 21 072 firem, které podnikají ve stravování a pohostinství, což je nejvyšší počet za posledních devět let.

Nejvíce takových firem, 2471, bylo paradoxně založeno právě v již zmíněném roce 2016. „Restaurace také výrazně přibývaly v následujících dvou letech, v roce 2017 jich vzniklo 2 050 a o rok později 1 613. Rok 2018 byl rekordní v počtu zrušených restaurací, zaniklo jich 457. Pokud letos budou restaurační zařízení vznikat a zanikat stejným tempem jako v prvních pěti měsících, tak vznikne nejméně a zanikne nejvíce subjektů za posledních devět let,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Další věcí, se kterou se museli, a i nadále musí majitelé restauračních zařízení vypořádat, je nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců – tedy zejména kuchařů. Ani to a všudypřítomná konkurence je však neodrazuje od splnění si snu provozovat vlastní bar, restauraci, bistro či klasickou českou hospodu.

Pro celou řadu z takových podnikatelů může být pohodlným řešením pořídit si licenci některého z již fungujících franšízových gastronomických konceptů. Na výběr jich mají celou řadu a další přibývají. „V roce 2018 působilo na českém franšízovém trhu na 42 franšízových sítí zaměřených na gastro byznys. Objevují se i nové značky, a to z velké části původem z tuzemska. Jmenovat můžeme například Hadog Burgers nebo čerstvou novinku Mr. Sushito,“ prozrazuje Lenka Nováková, konzultantka serveru Franchising.cz s tím, že zájem o český franšízový trh projevují stále i zahraniční značky. Momentálně o vstup na něj usilují například lotyšské samoobslužené restaurace Easy Wine a Easy Beer nebo slovenský koncept Elephant Diner. Gastronomie již dlouhodobě zaujímá prvenství mezi obory ve franšízingu.


Rostoucí trend / Ročně vzniknou stovky nových restaurací a tento trend lze očekávat i do budoucna. Svědčí o tom plány gastro značek, které se chtějí rozvíjet po celé republice za pomoci franšízantů.

Populární na fóru

Subway vidí potenciál na benzinkách

this is really very informatinable and good suffestion post i liked it!!!! https://www.spinonholiday.com/places/pondicherry/

3 komentář(e)
posledni 26.12.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

3 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

3 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Gastroreality.cz

Právě vzniknul nový web http://www.gastroreality.cz ,který jako jediný nabízí inzerci zdarma pro gastro podniky a obory z oblasti gastronomie :)

1 komentář(e)
posledni 30.08.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015
Lidé jsou základ

Promiňte, ale zas jednou článek o ničem.... A co se týče hlavního motta článku: V "restauracích", které jsou v jídelních sekcích nákupních center to opravdu...

1 komentář(e)
posledni 15.07.2015