Vítězné burgery z Brna

Pomoc s investicí / Perspektivním budoucím franšízantům umí vedení sítě pomoci i s počátečním financováním jeho podnikání. Kromě toho jim pak poskytuje podporu před samotným otevřením jejich restaurací, například i díky propagaci prostřednictvím sociálních sítí.
pondělí
26.08.2019
Gastronomická síť Amici Pizza & Burgers má poměrně hustou síť poboček na Moravě. V roce 2020 „zaútočí“ s franšízou na Čechy.
 

Před devíti lety vznikl první gastro koncept Amici v Brně, dnes je díky svým šesti pobočkám v této  jihomoravské metropoli jedničkou ve svém oboru. Jednu z nich provozuje sama centrála, zbylých pět je v rukách franšízových partnerů. Brnem to však nekončí a franšízanty se daří oslovovat i za jeho hranicemi. Otevřené pobočky mimo Brno jsou v Olomouci, Prostějově, Třebíči, Ivančicích a v Lipůvce u Brna. Dále se mohou těšit zákazníci na chystané pobočky ve výstavbě v Ostravě, Jihlavě, Zlíně a druhou pobočku v Olomouci. 

Další provoz již s číslem 17. by měl své dveře otevřít do konce roku 2019 v Hradci Králové. „Aktuální prioritou je také je otevření poboček v Praze, kde intenzivně hledáme vhodné prostory i franšízanty. V roce 2020 je primárním cílem rozšíření sítě dále do Čech, ideálně do Pardubic, Plzně, Českých Budějovic a dalších měst. „Klíčová města na Moravě a ve Slezsku do konce letošního roku obsadíme,“ říká Roman Zajíc, zakladatel a spolumajitel Amici pizza and burgers.

Franšíza Amici pizza and burgers neopouští ani svůj záměr expandovat do zahraničí. Je to jeden z dlouhodobých cílů společnosti Fusion collective, která za značkou Amici pizza and burgers stojí. Její první kroky by měly vést na sousední Slovensko, kde je značka již mezi budoucími zákazníky známá. A to zejména díky burger festivalu v Bratislavě, který se značce podařilo také vyhrát.

„Aktuálně tedy řešíme spíše nové pobočky a také pracujeme na zdokonalování podpory našich stávajících i budoucích franšízantů,“ prozrazuje Roman Zajíc. Zájemce o franšízovou licenci by měl být ideálně ochotný sám se na chodu pobočky aktivně podílet. Minimálně tedy po dobu jednoho roku od jejího otevření. Výhodou, ale v žádném případě podmínkou, jsou předchozí zkušenosti z působení v gastro provozech. Jak však Roman Zajíc upozorňuje, díky produktovému i systémovému zaškolení, které na budoucího franšízanta před otevřením jeho pobočky čeká, si franšízu Amici může otevřít téměř každý. Uchazečům o franšízu nabízí Amici tří obchodní formáty. Na výběr tak mají ze tří možností – Bistro & Delivery, Delivery & Takeaway či pobočku Amici Food Court.


Food & Hi-tech / Podle franšízora tajemství úspěchu Amici netkví jen v receptech a kvalitní gastronomii. Stojí za ním i mnohaleté zkušenosti, díky nimž majitelům konceptu podařilo i díky začlenění moderních technologií vybudovat propracovaný systém zvyšující efektivitu celého provozu a s ním související rozvážky. To vše jsou připraveni předat franšízantům, kteří budou chtít restaurace Amici budovat ve svých regionech.