Zájem zákazníků stále roste

Cena za úspěch / „Vstupní franšízový poplatek činí u Mr. Sushito 150 tisíc Kč a mimo jiné zaručuje franšízantovi územní exkluzivitu. Investice do otevření samotné pobočky pak závisí na její velikosti a náročnosti stavebních úprav, pohybuje se od 1,2 milionu Kč. V případě otevření provozovny ve food courtu některého z nákupních center, jsou obvykle náklady nižší a dosahují zhruba 0,9 milionu Kč," upřesňuje Petr Fabík.
pondělí
02.12.2019
„V příštím roce bychom se značkou Mr. Sushito mohli vstoupit i za hranice Česka,“ prozrazuje Petr Fabík, investiční a franšízový manažer této sítě.
 

Blíží se konec roku 2019. Jaký byl pro značku Mr. Sushito?
Rok 2019 byl pro značku Mr.Sushito určitě zlomový. Otevřeli jsme dvě zbrusu nové pobočky. Od února nás zákazníci najdou v Brně a od listopadu v Prostějově, v OC Zlatá brána. Pro zefektivnění nákupů jsme také zřídili místo pro centrální zásobování a možnost efektivnějších nákupů ve velkém.

Rýsují se v současné době nějaké nové lokality, do kterých byste měli se svými pobočkami zamířit?
Co se týče dalšího růstu, samozřejmě budeme pokračovat. Do konce letošního roku zbývá poslední měsíc, tudíž pro letošek otevření nové pobočky již neplánujeme, ale soustředíme se na rozvoj těch stávajících. Pro rok 2020 však máme velké plány. Chceme-li se bavit o lokalitách, tak nějaké, o které bychom stáli, již máme vytipované, ale zároveň se rozhlížíme i dále. Jména míst, o kterých momentálně uvažujeme, si ale zatím nechám pro sebe.

Jaký vidíte zájem o vaše franšízové licence?
Nějaká jednání se zájemci o franšízové licence již proběhla. Myslím si však, že jsme ve fázi, kdy si nás potenciální franšízanti zatím pouze oťukávají. Jsme poměrně mladý koncept s ne příliš známým, avšak originálním sortimentem. A právě v tom do budoucna vidíme velký potenciál a konkurenční výhodu.

Jak si Češi oblíbili vaše restaurace a také Sushi Burrito?
I tady platí, že jsme poměrně nový koncept a cestu k nám si zákazník ještě hledá. Uvědomujeme si tak, že stále musíme pracovat na marketingu, oslovovat nové zákazníky budovat náš brand, povědomí o našem konceptu, a hlavně o tom, že i fastfood může být zdravý. Z návštěvnosti našich poboček vidím, že se nám to daří a jdeme správným směrem, o čemž svědčí stálí zákazníci i neustále se zvyšující počet těch nových.

Co plánujete pro rok 2020?
Jak jsem již poodhalil, v následujícím roce budeme dále pracovat na rozšíření naší sítě. Nové pobočky chceme otevřít, v dalším roce budeme pracovat na otevření nových poboček. Určitě se budeme soustředit na česká města, ale jisté vyhlídky máme i na slovenském trhu. Chutě Mr. Sushito prostě chceme nabídnout všem...


Dynamický start / V současné době fungují na trhu tři pobočky Mr. Sushito, a to v Ostravě, Brně a Prostějově. Restauracemi se tak vedení podařilo během poměrně krátké doby obsadit již tři kraje. Další expanze je naplánována na rok 2020.