Franšíza na vrcholu / Koncept La Donuteria vyvíjeli jeho majitelé ve Velké Británii. Za 3 roky svého fungování se stal druhou největší sítí specializující se na opravdu ruční výrobu donutů v celé Evropské unii.
pondělí
20.04.2020
Ze dne na den zůstaly kvůli nařízením vlády všechny pobočky La Donuteria zavřené. Dnes franšízy i díky věrnosti zákazníků částečně fungují.
 

Kroky, ke kterým česká vláda v boji proti koronaviru přikročila, snad všechny majitele gastronomických provozů zaskočila. Řada z nich však rychle zareagovala, aby generovali alespoň nějaké tržby, které jim náhle klesly na nulu. Podařilo se to i franšízové síti La Donuteria. 

Vedení společnosti zareagovalo velmi rychle a během krátké doby spustilo vlastní řešení pro rozvoz svých sladkých produktů. „Máme radost, že naši zákazníci opět potvrdili, že jsme pro ně Lovebrand a naše donuty zbožňují. Díky nim jsme aktuálně v tržbách na téměř stejných číslech jako před zavřením poboček,“ prozrazuje majitel konceptu Peter Straňák s tím, že dál pokračují práce na expanzi sítě. Stále tak platí, že do 12 měsíců chce La Donuteria mít 50 poboček a stát se tak č. 1 v Evropě.

Rychlá reakce i právní rady

Podle Petra Straňáka krize obecně přeje franšízingu. Během ní někteří zaměstnanci korporací ztratí práci a začnou do budoucna raději přemýšlet o vlastním podnikání jako o možnosti, jak získat nezávislost a stát se svým vlastním šéfem. A to mohou poměrně jednoduše rozjet právě s franšízou. Očekávat lze také změnu v nabídce volných atraktivních prostor pro otevření poboček na rušných ulicích. Právě ty v době před touto krizí nebyly dostupné. „Osobně jsem přesvědčený, že prodej kvalitních donutek představuje vlnu, která je v Evropě ještě na samém začátku. Máme obrovskou výhodu, že ty naše jsou cenově dostupným potěšením, které si lidé budou chtít dopřát sobě i svým blízkým i v horších chvílích,“ doplňuje Peter Straňák.

Aby byl pro franšízanty La Donuteria přechod na rozvážkovou obsluhu co nejhladší, bylo třeba zajistit jednu důležitou věc. Aby franšízanti nemuseli platit poměrně vysoké provize rozvozovým firmám, vytvořilo vedení vlastní online systém k zabezpečení roznášky. Celá marže tak díky tomu zůstává jim. Zároveň vedení sítě snížili franšízový poplatek za roznášku, a to o 50 %. Centrála také pomáhá svým franšízovým partnerům s právním poradenstvím – s analýzou jednotlivých nájemních smluv a s tím, jak vyjednat, ať už přímo nebo za pomoci právníků, dočasné snížení nájemného za pronajaté prostory.

Ve svých aktivitách však značka šla ještě dál. „Spolu s našimi franšízanty aktuálně rozdáváme každý týden v každém městě, ve kterém fungujeme, donutky pracovníkům „v první linii“, tedy zdravotním sestrám, lékařům, policistům, zdravotním pracovníkům a dalším,“ prozrazuje Peter Straňák s tím,že zároveň byla spuštěna kampaň #darujdonutzdravotnikum. Do ní se mohou prostřednictvím příspěvku na transparentní účet zapojit i fanoušci a zákaznici sítě La Donuteria. Vybrané peníze poputují na výrobu donutek, které budou rozdány zdravotníkům.


Zvládnutý test / „Jsme optimisti a věříme, že z této situace vyjdeme ještě silnější než dříve,“ říká Peter Straňák, majitel konceptu La Donuteria, jehož provozovny se musely vyrovnat s náhlým úbytkem zákazníků.

Populární na fóru

Úspěšný rok pro Subway

Jedná se o další z PR článků společnosti SUBWAY a snahu nalákat nové frenšízanty. V uplynulých dvou letech přišel tento řetězec v ČR o 9 restaurací. V roce...

1 komentář(e)
posledni 13.02.2020
Subway vidí potenciál na benzinkách

this is really very informatinable and good suffestion post i liked it!!!! https://www.spinonholiday.com/places/pondicherry/

3 komentář(e)
posledni 26.12.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

3 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

3 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015
Lidé jsou základ

Promiňte, ale zas jednou článek o ničem.... A co se týče hlavního motta článku: V "restauracích", které jsou v jídelních sekcích nákupních center to opravdu...

1 komentář(e)
posledni 15.07.2015