Chuť divokého západu

Zákazníkům na dosah / Restaurace Steiku Haoss se hodí zejména na pěší zóny či do obchodních center, zkrátka na frekventovaná místa. Ideální je, když se nachází v rohové budově s otevřeným půdorysem a velkými okny.
pondělí
03.01.2022
Lotyšská franšízová síť restaurací Steiku Haoss má plán, jak nakrmit Evropu. Kdo se může ucházet o licenci?
 

Steiku Haoss (anglicky Steak Chaos) v srdci lotyšského hlavního města Riga je moderní steaková restaurace provozovaná dvěma generacemi rodin, které sdílejí více než 25 let zkušeností v oboru. Tato restaurace, která své dveře zákazníkům poprvé otevřela v roce 2003, se rychle stala oblíbeným cílem pro milovníky steaků.

Steakhousy této značky jsou součástí skupiny Cantus Group, předního lotyšského řetězce restaurací na trhu, který na trhu působí od roku 1992 a sdružuje i další oceňované gastronomické značky. Po mnoha letech působení na domácím trhu se vedení skupiny rozhodlo, že je na čase rozšířit jméno a nabídku Steiku Haoss i do dalších zemí. Mezi ty, ve kterých aktuálně hledá master-franšízového partnera, patří i Česká republika. Jeho úkolem bude u nás vybudovat síť restaurací, a to i prostřednictvím dalších regionálních franšízantů.

Franšíza pro zkušené

Do svého týmu tak značka hledá ambiciózní a motivované franšízové partnery, kteří využijí know-how franšízora a přenesou ho do dalších zemí a regionů. Kandidáti na držitele licencí by měli mít podrobně zpracovanou obchodní strategii a plán rozvoje pro konkrétní teritorium. Klíčovou roli pro udělení licence hraje dostupnost vhodných prostor pro budoucí restaurace. Franšízant Steiku Haoss by měl důvěrně znát vztahy a situaci v regionu, ve kterém se rozhodl podnikat. Důležité jsou také zkušenosti s marketingem a rozvojem podnikání, stejně jako s finančním řízením a kontrolou nákladů.

Zájemce o master-franšízovou licenci Steiku Haoss za ni zaplatí zhruba 300 tisíc eur. Náklady spojené s otevřením jedné restaurace se pak pohybují od 25 tisíc eur. Kromě počáteční investice čekají na držitele licence i pravidelné měsíční poplatky ve výši 6 % z čistého měsíčního prodeje.


Kvalitní produkty / Steiku Haoss se pyšní svými čerstvými a lokálními produkty v souladu s dodržením přísných postupů v oblasti životního prostředí a dobrých životních podmínek zvířat. Ingredience jako např. sýry, bylinky, omáčky, jsou vyráběny vlastním týmem zkušených kuchařů.