Licence na design i chuť

Vzhůru za hranice / Cílem značky Waf- Waf je proniknout i za hranice Česka. Aktuálně má zájem o navázání spolupráce s franšízanty například z Bratislavy, Varšavy, Mnichova, Záhřebu nebo Vídně.
pondělí
21.02.2022
Velká česká města, právě do nich chce se svými pobočkami proniknout franšíza Waf-Waf. V Brně i Praze již fungují.
 

Provozovny Waf-Waf, do kterých zákazníci vyráží zejména za pestrou nabídkou vaflí, palačinek a lívanců, hýří barvami. A tak to má být. Cílem franšízora je totiž vytvořit love brand, ne pouze otevřít další z mnoha gastroprovozů. A to se odráží i v nabídce. Ve Waf-Waf si totiž může každý sám sestavit vlastní produkt za pomocí desítek slaných a sladkých přísad, který pak školený personál čerstvě připravuje přímo před ním. Po pár minutách je nazdobená vafle či palačinka hotova a zákazník si jí může sníst buď přímo v restauraci nebo vzít s sebou.

Jak již bylo řečeno, zatím si milovníci vaflí a palačinek zajít pouze do poboček v Praze a v Brně. V našem hlavním městě fungují aktuálně 3 provozovny, za nimiž stojí sám franšízor, tu brněnskou pak provozuje franšízant. A právě prostřednictvím franšízových partnerů chce značka na našem trhu expandovat. V hledáčku má velká města jako například Liberec, Ostrava, Plzeň nebo Karlovy Vary.

Rezerva na rozjezd

Zájemce o podnikání s franšízovou Waf-Waf se musí v první fázi připravit na uhrazení franšízového poplatku ve výši 750 tisíc Kč. Investice do otevření samotné pobočky pak činí cca 1,5 až 6,5 milionu Kč s ohledem na to, jaký typ provozovny si franšízant pro své podnikání zvolí. Na výběr má buď otevření pobočky v obchodním centru, High street koncept, nebo Stand koncept, tedy otevření stánku.

S každým podnikáním jsou vždy spojeny provozní náklady a jen zřídkakdy se stává, že franšízant začne hned od prvního dne generovat zisk. Proto by měl mít budoucí franšízant rezervu na pokrytí nákladů během prvních měsíců provozu jeho pobočky včetně personálních nákladů, které často tvoří největší položku. Na franšízového partnera čeká také pravidelný měsíční poplatek ve výši 12 % z tržby.

Podpora v mnoha směrech

Za svou investici získají franšízanti v první fázi od franšízora pomoc při hledání vhodné lokality, případně si budou moci vybrat jednu z lokalit, které má franšízor aktuálně k dispozici. Franšízor pak také může pobočku novému franšízovému partnerovi vybudovat na klíč. Franšízant si může sám zajistit nábytek dle dokumentace dodané franšízorem. Součástí franšízového balíčku na začátku spolupráce je nábor a vyškolení kompletního personálu včetně franšízanta. Během něj se dozvědí vše potřebné o procesech důležitých pro úspěšné provozování pobočky.

V rámci spolupráce se pak franšízanti mohou také spolehnout na zajištění dodávky surovin, obalů a ostatních, zejména marketingových, materiálů. Stejně tak vedení společnosti svým franšízantům pomáhá s nastavením marketingové strategie i s konkrétními kroky v rámci lokálního marketingu. Od franšízora franšízant také získá kompletní SW podporu, díky níž může efektivně vést svůj podnik.


Se zákazníky na sítích / Waf-Waf je svým zaměřením na kvalitu provedení a jedinečné zdobení oblíbený především u mladé generace, která si jídlo ráda fotí a sdílí na sociálních sítích, což společnosti pomáhá vytvářet efektivní virální kampaně.