20. „vosí hnízdo“ v Brně

Franšíza pro nováčky / U franšízantů hledá značka Vosíme.cz zejména nadšení a odhodlání a také finanční připravenost. Zkušenosti z gastronomie jsou výhodou, ne podmínkou.
Středa
22.06.2022
Franšíza Vosíme.cz pomalu, ale jistě rozšiřuje své zastoupení na trhu. A to s vydatnou podporou franšízantů. Kdy značku potkáme i v Čechách?
 

Faktem totiž je, že ačkoli u nás v současnosti funguje již zmíněných 20 poboček této franšízové sítě zaměřené nejen na rozvoz pizzy, zákazníci ji najdou zatím jen na Moravě. Na dalším rozšiřování sítě však společnost aktivně pracuje. Aktuálně je totiž ve výstavbě dalších 5 provozoven.

Nová brněnská pobočka, která je provozována jedním z franšízantů, se nachází přímo ve středu města. Jde o úplně první provozovnu typu bistro (Vosíme Bistro & Delivery), která zajišťuje i rozvoz. Právě bistro s rozvozem je jedním z formátů, které mohou budoucí franšízanti pro své podnikání pod touto značkou zvolit. Možností je však více. Mohou si také otevřít bistro bez rozvážkové služby (Vosíme Bistro), kuchyň s rozvážkou (Vosíme Delivery & Takeaway), případně bistro ve foodcourtu v nákupním centru (Vosíme Food Court). Na zvoleném typu provozovny závisí i velikost prostor, které musí mít franšízant k dispozici, od 70 do 130 m2.

Podpora díky vlastnímu SW

Jádrem podnikání s Vosíme.cz je vlastní software, který pomáhá vedení konceptu i franšízantům značky koordinovat řadu procesů důležitých pro efektivní fungování. Díky němu je možné například kontrolovat stav objednávek, sledovat pomocí GPS pohyb rozvozců, optimalizovat rozvozové trasy, evidovat docházku zaměstnanců nebo přijímat online objednávky a mít přehled o skladové hospodářství jednotlivých poboček. Ty se mohou mezi sebou i porovnávat. Velkou pomocí pro nové franšízanty je jistě i podpora při hledání jejich prvních zaměstnanců, což je zejména v současné době poměrně nesnadné.

Na zájemce o franšízovou licenci nečeká žádný počáteční licenční poplatek. Investice, na kterou se musí připravit, je spjatá zejména s formátem pobočky, který si pro své podnikání zvolí. Podle stavu prostor a náročnosti stavebních úprav je proměna na pobočku Vosíme.cz přijde až na cca 500 tisíc Kč. Se zhruba 1 milionem Kč je pak potřeba počítat na investice spojené s pořízeném potřebného vybavení kuchyně. Průběžný poplatek, který franšízant pravidelně odvádí franšízorovi, činí 8 % z obratu, z čehož 4 % putují na marketing a IT.

Perspektivním zájemcům, kteří nemají potřebné finanční prostředky pro rozjetí svého pizza byznysu, nabízí pomoc s financováním prostřednictvím půjčky, a to až do výše 70 % celkových nákladů. Průměrná návratnost investice jsou podle franšízora 2 roky.  


Inovace produktů / Stálou nabídku vedení konceptu Vosíme.cz neustále inovuje. Franšízanti tak mohou své zákazníky. neustále překvapovat