Rozšiřování v Česku i zahraničí

Vstup do franšízy / Vstupní licenční poplatek franšízy Poe-Poe stojí 600 tisíc Kč. Náklady na otevření provozovny včetně licenčního poplatku se pohybují od 2,5 do 5 milionů Kč.
Čtvrtek
07.07.2022
Bistra Poe-Poe se pomalu, ale jistě vracejí na předcovidová čísla. Cílem franšízora je další expanze, zaměřit se chce zejména na oblast Čech.
 

Zároveň s plánováním expanze spustila centrála také novou úroveň konceptu Poe Koblihy. Doplňuje tak Slaný a Sladký bar, které v provozovnách Poe-Poe fungují. „Nový projekt je již spuštěn na naší pobočce v Brně, kde přímo před zákazníkem vyrábíme ty nejlepší koblihy pomocí nejmodernější technologie,“ říká Martin Kovářík, spolumajitel společnosti Industriale food, která za konceptem Poe Poe stojí.

Již zmíněné rozšiřování sítě, se kterým franšízor počítá, se bude tentokrát orientovat na oblast Čech. Důvod je jednoduchý, Morava je totiž díky šesti fungujícím pobočkám do velké míry obsazena. Nyní je tak na řadě západní část našeho území. Vedení Poe Poe však nepřemýšlí jen o expanzi na tuzemském trhu. Po přestávce způsobené covidem se totiž vrátilo k jednání o otevírání poboček i v zahraničí. Aktuálně tak jedná jak s potenciálními franšízanty, tak s majiteli komerčních prostor. Zároveň se chce zaměřit i na novou skupinu zákazníků. Tou by měli být firemní klienti. „Chceme jim nabídnout možnost přidat jejich zákazníkům ve svých areálech novou službu v podobě konceptu Poe-Poe,“ vysvětluje Martin Kovářík.

Současná situace české ekonomiky výrazně ovlivněná rostoucí inflací se nevyhýbá ani franšízovým sítím. Poe-Poe, stejně jako každá jiná firma, tak musí prodejní ceny přizpůsobovat celkovým nákladům, které reflektují nárůst vstupních surovin, energií, mezd atd., což se projevuje v růstu všech výrobních nákladů napříč celým dodavatelským řetězcem. Své franšízanty v tom ale nenechává samotné. „V návaznosti na zvýšené náklady ve všech směrech, jsme se rozhodli neuplatňovat vůči našim franšízantům inflační doložky,“ říká Kovářík s tím, že zatím nemuseli přikročit ani k úpravě podmínek pro franšízovou spolupráci. Stále se tak snaží dlouhodobě držet nízké měsíční fixní poplatky všem svým franšízovým partnerům a v blízké budoucnosti je neplánuje měnit.


Část republiky obsazená / V současné době na trhu funguje pod značkou Poe Poe 7 bister, celkem pět z nich je v rukách franšízantů.