Fastfoodové franšízy míří na nové cíle

Pizza Hut patří do CEE Amrest / Otevřít si pobočku KFC se potenciálním franšízantům nepodaří. Společnost CEE Amrest ale nabízí koncept s oblíbenou pizzou.
pondělí
16.10.2023
Aktuální dění kolem McDonald´s a KFC ukazuje, že potenciál pro rozvoj mají menší města se strategickou polohou. Ve Znojmě nedávno otevřeli pobočky hned vedle sebe.
 

Nejznámější fastfoodové řetězce si běžně konkurují na jedné ulici v atraktivních metropolích, jako známe například z Václavského náměstí v Praze. Aktuální chování největších hráčů na trhu ale ukazuje, že potenciál těchto značek není u nás zcela vyčerpán a přicházejí s novými místy na svých mapách působení. KFC například nedávno otevřelo svou 120. restauraci v Berouně u dálnice na Plzeň jako svou již celkem třetí v tomto menším městě. Na rozdíl od většiny značek franšízových restaurací nejsou restaurace KFC v držení jednotlivých franšízantů, ale společnosti CEE Amrest, která zastřešuje mnoho dalších fastfoodových konceptů. Pro zájemce z řad jednotlivých podnikatelů tak jsou schopni nabídnout jiné gastronomické franšízy, například Pizza Hut.

Tradičně je za jejich největšího konkurenta považován McDonald´s, který má zcela jinou strukturu a více než 113 restaurací je kompletně provozováno franšízovými partnery. Ti vedou většinou více než jednu pobočku a stále je příležitosti pro umístění dalších.

Z hlediska konkurenčního boje těchto dvou matadorů je zajímavé aktuální dění ve Znojmě. Dosud zde byli pouze KFC v naprosto strategické poloze příhraničního free portu v Hatích, kde je velká koncentrace mezinárodní klientely. Nyní v červnu otevřeli pobočku McDonald´s u obchodního centra v městě na Dobšické ulici. V těsném okolí tu najdete hned několik bister a fast foodů různého stylu. Přesto otevření McDonald´s vyvolalo velký zájem a fronty u pultu. Možná i proto bylo dalším kokem KFC otevření nové pobočky právě zde a nyní finišují přípravy. Dá se předpokládat, že obliba nejznámějších značek je na vzestupu i mimo největší města a příhraniční oblast s koncentrací turistů a cizinců poskytuje možnosti zatím neporyté poptávky po oblíbených značkách. 


McDonald´s ve Znojmě uspěli / První pobočka na Moravě mimo Brno má za sebou úspěšný začátek. Nyní vedle nich otevře i KFC.

Populární na fóru

Dotazník regionální produkty a gastroturismus

Dotazník je anonymní a zabere max. 5 min. Jeho vyplněním mi velmi pomůžete při psaní mé bakalářské práce. Děkuji! (dotazník je dostupný do 12. 4. 2022) odkaz...

1 komentář(e)
posledni 07.01.2022
Taco Bell na cestě k vrcholu

Byl bych moc rád kdyby se Taco bell nastěhoval i k nám do Česka třeba do Prahy.

1 komentář(e)
posledni 05.08.2021
Úspěšný rok pro Subway

Jedná se o další z PR článků společnosti SUBWAY a snahu nalákat nové frenšízanty. V uplynulých dvou letech přišel tento řetězec v ČR o 9 restaurací. V roce...

1 komentář(e)
posledni 13.02.2020
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015