Magazín o franchisingu i v ČR

Na český trh vtrhl nový časopis věnující se tématu franchisingu. Magazín nabídne čtenářům mimo jiné zajímavé rozhovory, užitečné tipy a trendy z oblasti franchisingu, a to jak u nás, tak i v zahraničí. V časopisu najdete rozhovor se Stanislavem Bernardem, spolumajitelem Rodinného pivovaru Bernard, návod na založení firmy v 10 krocích nebo informace o tom, jak je možné otevřít si vlastní banku.
 

V prvním čísle magazínu Vlastní firma FRANCHISING (01/2012) najdete:

O čem se mluví

Vlastní banka? Proč ne!
Otevřít si vlastní banku již nemusí být nesplnitelným snem. I u nás je možné se k tomuto kroku odhodlat a stát se „bankéřem“, a to díky společnosti UniCredit Bank. Ta se na českém trhu rozhodla expandovat prostřednictvím partnerství založených na principu franchisy.

Fakta a trendy

Vysoká hra karet
Popularita „sportu“, jako je poker, neustále stoupá, a to nejen u nás, ale i na celém světě. I v této oblasti již můžeme najít franchisové koncepty.

Kde jsou ženy?
Ve vedení většiny českých obchodních společností zcela chybí ženy. Přišli na to odborníci ze společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Austrálie – země franchisingu zaslíbená
Austrálie je země s největším počtem franchisových konceptů na světě v přepočtu na obyvatele. Funguje jich zde 1320.

Šperky, krása, bižuterie
Šperky značky, kterou nosí i Fergie z Black Eyed Peas,budou k dostání i u nás.Na český trh míří řetězec Diva.

Oslava franchisingu v Brně
Bezmála 1 800 lidí navštívilo brněnský veletrh Franchise Meeting Point. Ten se na brněnském výstavišti konal od 2. do 3. března.

Žádné Made in China
Koncept MISSQ provozující obchod v Českých Budějovicích plánuje další expanzi. Na řadě je hlavní město. Letos by chtěla otevřít až pět obchodů.

Končím s fajčením® i na českém trhu
Metoda odvykání kouření na principu aurikuloterapie po Slovensku i u nás. U nás bude síť vystupovat pod českým názvem Končím s kouřením.

Kde děti baví vyrůstat
Koncept z USA míří do stotisícových měst v ČR i na Slovensku. The Little Gym® nabízející program cvičení pro děti již od čtyř měsíců působí v České republice od roku 2010.

Partners expandují i do menších měst
Společnost Partners přichází s konceptem na principu franchisy. Chystá i další novinky.

Do Asie s Manufakturou
Až dva roky trvá získat potřebné certifikáty na výrobky prodávané v Japonsku. I přes to považuje Český národní podnik asijský trh za atraktivní.

Vlastní byznys

Stanislav Bernard: Snažíme se jít vlastní cestou
Vnímání korupce v České republice je velmi pokřivené. Pokud chce být náš stát v budoucnu úspěšný, musí se v blízké době mnohé změnit k lepšímu. To si myslí Stanislav Bernard, spolumajitel známého Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.

Supertéma

Gastronomie je a bude atraktivní byznys
Gastronomie byla a stále je velmi zajímavou oblastí pro podnikatele. Nejinak je tomu i v případě franchisingu. V době, kdy všudypřítomný strašák krize obchází české restauratéry a snižuje jim tržby, provozovatelé franchisových konceptů mohou být do jisté míry klidní, a to jak samotní franchisanti, tak i franchisoři.

Fastfood čili rychlé občerstvení
Rychlost, spěch, stále se zvyšující pracovní nasazení. Tímto se v současné době vyznačuje nejen česká společnost. I to je zřejmě důvodem, proč se v České republice, a v podstatě i na celém světě, daří fastfoodovým konceptům.

Restaurace potřebují přidanou hodnotu
Restaurace již pro Čechy často není jen místem, kde se můžou najíst. Stále častěji vyhledáváme určitou přidanou hodnotu. Chceme se bavit, jíst v zajímavém prostředí, rozšiřovat naše vědomosti.

Kavárna, místo k posezení a odpočinku
Čím dál hůře si lidé dokáží představit svůj den bez kávy. Naštěstí se už dávno nejedná jen o rychle vypitou kávu, kterou vnímáme jako prostředek pro nastartování do nového dne. Stále častěji se dokážeme zastavit a vychutnat kvalitní kávu v útulných kavárnách.

Moje firma

I čokoláda je byznys
V roce 2000 nám Juliette Binoche ve filmu „Čokoláda“ ukázala, že může fungovat i obchod s takovým zbožím, jako je čokoláda. Viděli jsme, že není jen hořká, mléčná nebo bílá. Dnes už víme, že specializované obchody s čokoládovými pamlsky nejsou jen doménou zemí, ve kterých má čokoláda dlouholetou historii, najdeme je i u nás.

Válka domén
Založit úspěšný a prosperující internetový obchod může být běh na dlouhou trať. Samozřejmě záleží, jaké zboží chce podnikatel prodávat a co od svého byznysu očekává. Například produkty s nízkou přidanou hodnotou jako počítače a elektrospotřebiče jsou komodita, která velmi rychle vytváří milionové obraty. Je jen potřeba najít si místo na trhu.

Stáří má zelenou
Stavět moderní domovy důchodců je rozhodně bohulibá činnost. Městské úřady vám určitě nezavřou dveře před nosem a občané vám budou mnohokrát vděčně třást rukou. Jenže i budování domů pro seniory je byznys, který by měl zajišťovat návratnost investice. Otázka není, zda se vyplatí, ale za jak dlouho.

Business Style

Podnikatel jako ze žurnálu
Být úspěšným podnikatelem neznamená v dnešní době mít jen dobré znalosti z oboru a být dobrým manažerem. Neméně důležitý je i odpovídající vzhled. Pravidla společenského chování v obchodě prezentují přísné zásady výběru oděvů a také celkového vzhledu.

Známá značka

Auto s českými kořeny
Historie světoznámé značky luxusních aut se začala psát v roce 1875, kdy se ve Vratislavicích nad Nisou v rodině klempíře narodil Ferdinand Porsche. Budoucí konstruktér populárního „lidového vozu“ Volkswagen prožil život plný zvratů. Skutečného celosvětového úspěchu značky Porsche už se ale nedožil.

Franchisa od A do Z

Franchising: trochu jiné podnikání
V posledních letech se i Češi více zajímají o podnikání na principu franchisingu. Co to však přesně je, ví jen málokdo. Určitě se však vyplatí mít o tomto způsobu podnikání co nejvíce informací. Franchising je totiž jednou z cest k samostatnému podnikání. Právě to je předpokladem pro dosažení dobrých příjmů.

Historie franchisingu
V dějinách světového franchisingu dodnes přesně není jasné, kdo, kdy a komu prodal první licenci k podnikání. Kořeny slova „franchise” sahají až na počátek druhého tisíciletí.

Do you speak franchise?
Lékaři, vědci i technologové mají své vlastní specifické termíny. I v případě franchisingu používáme speciální pojmy, které je třeba znát pro správnou orientaci v tomto odvětví. Nejde o složité termíny, ale jejich důkladná znalost nám poslouží při odhalování rozdílů, které nemusí být na první pohled patrné.

Dobré rady

10 kroků k založení firmy
Pokud chcete začít s podnikáním, měli byste se zamyslet, co můžete potenciálním zákazníkům nabídnout, a v čem byste se lišili od konkurence. Pokud si myslíte, že máte dobrý nápad, nebojte se ho realizovat. Vedle potřebného nadšení a peněz byste ale měli vědět, co založení firmy obnáší.

Příběh manažera

Realita v realitách
Bez vizí se byznys dělá těžko, myslí si Štěpán Gjurič, ředitel vzdělávací akademie CENTURY 21. Své nápady, jak zlepšovat provoz realitních kanceláří, se proto rozhodl předávat franchisantům sítě.

Můj franchising

Do franchisy nestačí jen investovat
Ivana Novotná začínala s prodejnou kosmetiky pod značkou Yves Rocher v Hradci Králové. Dnes provozuje tři takovéto obchody, dva jsou v Hradci Králové a třetí v Pardubicích. Jak sama říká, krize se jejích obchodů výrazně nedotkla. Důvodem je nabídka produktů, které si může dovolit opravdu každý.

Využijte akční nabídky předplatného - Získejte osm čísel za cenu šesti.

Magazín Vlastní firma FRANCHISING lze od 1. dubna objednat online ve vydavatelství na portálu Franchisinginfo.cz. K dostání jsou jak jednotlivé výtisky, tak i předplatné. Časopis bude také k dostání v síti maloobchodních prodejen Relay, Inmedio, M-Trafik a Peal. Vydavatelem magazínu je společnost PROFIT system®, která vydává časopisy o franchisingu i v Polsku a na Ukrajině.