Růst sítě i počtu zaměstnanců

Odpovědnost a budoucnost / McDonald’s každý rok zavedením nových opatření ohleduplných k životnímu prostředí ušetří 38 tun plastového odpadu. Služby rozšiřuje také v oblasti elektromobility. Díky novým nabíječkách se loni zvětšila síť na 24 dobíjecích stanic ve 13 lokalitách.
pondělí
01.02.2021
McDonald´s má za sebou úspěšný rok. A to i přesto, že fungování franšízantů a jejich poboček bylo omezeno.
 

Na českém trhu se tomuto fastfoodovému řetězci povedlo loni otevřít 4 nové restaurace. Ty přivítaly své zákazníky v Teplicích, Olomouci, Praze a ve Zlíně. Nedařilo se však jen rozvíjet síť, ale také byznys stávajících franšízantů. A to v době, která gastroprovozům příliš nepřála.

S plošným omezování provozu restaurací a také pohybu obyvatel totiž došlo ke změně chování zákazníků. Logicky tak v roce 2020 výrazně vzrostl zájem o služby McDrive a McDelivery, pro pěší a cyklisty pak McDonald´s přišel s formátem McWalk. „Rozvoj služby McDelivery byl v plánu dlouhodobě, koronakrize ale vše výrazně uspíšila. Díky dovozovým službám, jako jsou Dáme jídlo, Wolt a Bolt, je nyní služba McDelivery dostupná ve všech větších městech napříč republikou,“ říká ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald’s Jitka Pajrurková s tím, že obliba služby McDelivery se ztrojnásobila, využívání služby McDrive pak během koronaviru vzrostlo zhruba o polovinu.

Inovace jako klíč

Aby restaurace stihly v krátkém čase odbavit větší množství zákazníků, ve vytížených restauracích, jako je například ta na rychlostní komunikaci D10, uvedl McDonald’s do provozu tzv. Dual Line. Jde o druhou cestu na McDrive, která výrazně zkrátí čekací dobu. Zákazníci restaurace na Strakonické ulici v Liberci si mohou vyzkoušet také nové vnější digitální tabule s menu, jež se postupně zavádějí ve všech restauracích s DriveThru.

Zvýšenou pozornost musela fastfoodová síť věnovat i hygienickým normám, které jsou i bez vlivu koronaviru přísné. V době pandemie však byla ještě zpřísněna. „Zajištění zdravého a bezpečného prostředí jak pro zákazníky, tak i zaměstnance, je dlouhodobě jednou z hlavních priorit naší společnosti, a tak jsme na nařízení okamžitě zareagovali zvýšenou investicí do hygienických i dalších opatření až o 500 %,“ vysvětluje Pajurková. K posílení bezpečnosti zákazníků i zaměstnanců franšízového konceptu napomáhá i změna týkající se zrušení papírových akčních kupónů, ke kterému společnost loni přikročila. Ty nahradily digitální kupóny v mobilní aplikaci. Díky tomu plánuje v letošním roce zavést bezkontaktní čtečky na jejich skenování.

Jak na franšízu McDonald´s?

Franšízantem McDonald’s se může stát pouze fyzická osoba, nikoliv právnická. Franšízové smlouvy se uzavírají na 20 let, centrála McDonald´s ČR provádí výběr vhodné lokality a zpracování projektu. Franšízanti nemusí mít žádné zkušenosti, avšak musí absolvovat roční povinnou stáž v McDonald’s, kdy se osobně seznámí s provozem restaurace. Výše investice se pohybuje okolo 19 milionů korun. Její návratnost je více než 15 % v průměru okolo 7 let. Průměrný cash flow franšízové restaurace činí okolo 4,3 milionu.

Všechny restaurace, které u nás pod značkou McDonald’s fungují, jsou řízeny franšízanty. Celkem 102 restaurací provozuje 14 podnikatelů a 8 podnikatelek.


Lidské zdroje / Zatímco v jiných firmách se propouštělo, u McDonald’s tým naopak vzrostl z 6250 kolegů na počátku roku na 6500 pracovníků na jeho konci.

Populární na fóru

Úspěšný rok pro Subway

Jedná se o další z PR článků společnosti SUBWAY a snahu nalákat nové frenšízanty. V uplynulých dvou letech přišel tento řetězec v ČR o 9 restaurací. V roce...

1 komentář(e)
posledni 13.02.2020
Subway vidí potenciál na benzinkách

this is really very informatinable and good suffestion post i liked it!!!! https://www.spinonholiday.com/places/pondicherry/

3 komentář(e)
posledni 26.12.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

3 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

3 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015
Lidé jsou základ

Promiňte, ale zas jednou článek o ničem.... A co se týče hlavního motta článku: V "restauracích", které jsou v jídelních sekcích nákupních center to opravdu...

1 komentář(e)
posledni 15.07.2015