Růst sítě i počtu zaměstnanců

Odpovědnost a budoucnost / McDonald’s každý rok zavedením nových opatření ohleduplných k životnímu prostředí ušetří 38 tun plastového odpadu. Služby rozšiřuje také v oblasti elektromobility. Díky novým nabíječkách se loni zvětšila síť na 24 dobíjecích stanic ve 13 lokalitách.
pondělí
01.02.2021
McDonald´s má za sebou úspěšný rok. A to i přesto, že fungování franšízantů a jejich poboček bylo omezeno.
 

Na českém trhu se tomuto fastfoodovému řetězci povedlo loni otevřít 4 nové restaurace. Ty přivítaly své zákazníky v Teplicích, Olomouci, Praze a ve Zlíně. Nedařilo se však jen rozvíjet síť, ale také byznys stávajících franšízantů. A to v době, která gastroprovozům příliš nepřála.

S plošným omezování provozu restaurací a také pohybu obyvatel totiž došlo ke změně chování zákazníků. Logicky tak v roce 2020 výrazně vzrostl zájem o služby McDrive a McDelivery, pro pěší a cyklisty pak McDonald´s přišel s formátem McWalk. „Rozvoj služby McDelivery byl v plánu dlouhodobě, koronakrize ale vše výrazně uspíšila. Díky dovozovým službám, jako jsou Dáme jídlo, Wolt a Bolt, je nyní služba McDelivery dostupná ve všech větších městech napříč republikou,“ říká ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald’s Jitka Pajrurková s tím, že obliba služby McDelivery se ztrojnásobila, využívání služby McDrive pak během koronaviru vzrostlo zhruba o polovinu.

Inovace jako klíč

Aby restaurace stihly v krátkém čase odbavit větší množství zákazníků, ve vytížených restauracích, jako je například ta na rychlostní komunikaci D10, uvedl McDonald’s do provozu tzv. Dual Line. Jde o druhou cestu na McDrive, která výrazně zkrátí čekací dobu. Zákazníci restaurace na Strakonické ulici v Liberci si mohou vyzkoušet také nové vnější digitální tabule s menu, jež se postupně zavádějí ve všech restauracích s DriveThru.

Zvýšenou pozornost musela fastfoodová síť věnovat i hygienickým normám, které jsou i bez vlivu koronaviru přísné. V době pandemie však byla ještě zpřísněna. „Zajištění zdravého a bezpečného prostředí jak pro zákazníky, tak i zaměstnance, je dlouhodobě jednou z hlavních priorit naší společnosti, a tak jsme na nařízení okamžitě zareagovali zvýšenou investicí do hygienických i dalších opatření až o 500 %,“ vysvětluje Pajurková. K posílení bezpečnosti zákazníků i zaměstnanců franšízového konceptu napomáhá i změna týkající se zrušení papírových akčních kupónů, ke kterému společnost loni přikročila. Ty nahradily digitální kupóny v mobilní aplikaci. Díky tomu plánuje v letošním roce zavést bezkontaktní čtečky na jejich skenování.

Jak na franšízu McDonald´s?

Franšízantem McDonald’s se může stát pouze fyzická osoba, nikoliv právnická. Franšízové smlouvy se uzavírají na 20 let, centrála McDonald´s ČR provádí výběr vhodné lokality a zpracování projektu. Franšízanti nemusí mít žádné zkušenosti, avšak musí absolvovat roční povinnou stáž v McDonald’s, kdy se osobně seznámí s provozem restaurace. Výše investice se pohybuje okolo 19 milionů korun. Její návratnost je více než 15 % v průměru okolo 7 let. Průměrný cash flow franšízové restaurace činí okolo 4,3 milionu.

Všechny restaurace, které u nás pod značkou McDonald’s fungují, jsou řízeny franšízanty. Celkem 102 restaurací provozuje 14 podnikatelů a 8 podnikatelek.


Lidské zdroje / Zatímco v jiných firmách se propouštělo, u McDonald’s tým naopak vzrostl z 6250 kolegů na počátku roku na 6500 pracovníků na jeho konci.