Zájem o naše franšízové licence roste

Vzhůru do ciziny / Ambicí značky Faency Fries je se svými „hranolkárnami“ proniknout i za hranice naší země. Během února zahájila provoz první zahraniční pobočka, v jednání jsou další.
pondělí
14.03.2022
„V Česku vidíme prostor až pro 40 poboček, prozrazuje Milan Zocher," ředitel společnosti Fæncy Fries.
 

Jak byste zhodnotil rok 2021 z pohledu Fæncy Fries?

Rok 2021 hodnotíme ve Fæncy Fries jako rekordní a tím pádem více než úspěšný. Návštěvnost našich poboček vzrostla, s tím spojená útrata našich zákazníků samozřejmě také. Mnohem více se o nás nejen díky rebrandingu mluví. Otevřeli jsme také 2 nové pobočky a odstartovali merchandise Fæncy Fries. Velkou radost nám udělala podzimní kampaň - soutěže o první merchandise v celé zemi, které se zúčastnilo více jak 8 tisíc našich zákazníků.

Jaký v současné době pozorujete zájem o franšízové licence?

V posledním kvartále zájem o franšízové partnerství razantně stoupl. Přisuzujeme to výše zmiňovaným faktům. S drtivou většinou poptávajících se však nedohodneme.

Jak velký potenciál pro značku Fæncy Fries na tuzemském trhu vidíte? Kolik by zde podle Vás mohlo fungovat poboček?

Celkový počet poboček Fæncy Fries v Česku včetně našeho projektu mobilních boxů by se mohl pohybovat okolo 40 jednotek.

Investice do franšízy přijde Franšízanta na více jak 1 milion Kč. Jak ji lze financovat? 

Více, jak jeden milion korun, přesněji mezi 1,3 až 1,5 milionu Kč, vnímáme v době roku 2022 jako nejnižší možnou částku, za kterou lze postavit a vybavit kvalitní bistro s moderní technologií. Milion korun dnes není milion korun před pěti lety. A financovat lze samozřejmě všemi dostupnými možnostmi jako např. úvěrem, včetně možné spolupráce s námi. Jsme otevřeni s partnery komunikovat všechny alternativy.

Jaké vlastnosti, kromě schopnosti investovat potřebné peníze, u svých franšízových partnerů hledáte?

Tohle je nejlepší otázka ze všech, protože úspěch v podnikání prakticky vždy závisí na vlastnostech lidí pracujících v daném oboru. To, co hledáme, protože víme, že to je to důležité je pracovitost, pokora, přemýšlení v dlouhodobém běhu, motivaci k tomu měnit staré principy podnikání, vážení si hosta od A do Z a v neposlední řadě morální integritu.

Ambicí vašeho konceptu je proniknout za hranice Česka. Jak to aktuálně se zahraniční expanzí vypadá?

V únoru 2022 jsme otevřeli první pobočku v chorvatském Splitu. V roce 2022 máme v jízdním řádu dva trhy, které sousedí s Českem. Více o tomto v tuto chvíli nemohu hovořit a díky za to, že to chápete.


Úspěch závisí na franšízantovi / „Pokora, pracovitost, morální integrita, chuť měnit staré principy podnikání a orientace na zákazníka. To je to, co hledáme u našich franšízantů," prozrazuje Milan Zocher, ředitel Fæncy Fries.