Franšíza do obchoďáku i na ulici

Předpoklady úspěchu / Franšízant Mr. Kebab nemusí mít zkušenosti z gastro byznysu. Nesmí mu však chybět velká chuť se něčemu novému přiučit, něco nové a dosud nepoznané nastartovat, postavit a rozchodit. Měl by být také připraven na práci s lidmi a na neustálé a každodenní řešení jakýchkoli problémů, které s sebou každá samostatná i manažerská práce přináší.
Pátek
03.06.2022
Fastfoodové franšízy jsou v kurzu. Pro mnohé představují šanci na rozjetí byznysu v gastrooboru. Jednou ze značek, které chtějí uspět i u nás, je Mr. Kebab.
 

V dnešním uspěchaném světě jsme často odkázáni na hledání rychlého, chutného, a hlavně kvalitního jídla. Právě kvalita je něčím, na co se zakladatel konceptu Ľubor Lelovits primárně zaměřil, který první pobočku této franšízové sítě otevřel v roce 2005 v centru Košic. Její úspěch znamenal, že v roce 2006 brzy následovala další provozovna, kterou najdete v nákupním centru GALÉRIA v Košicích. V současné době na domácím slovenském trhu fungují čtyři pobočky, kromě dvou košických mohou speciality restaurací Mr. Kebab ochutnat i zákazníci v Žilině a Prešově.

Cílem majitele konceptu je rozšířit síť i do dalších zemí včetně Česka, kde hledá master-franšízanta, který by zastřešil rozvoj franšízových poboček po celé zemi. Ten si nejprve otevře vlastní vzorovou provozovnu, která bude do budoucna sloužit i jako školicí pobočka. Rovněž částečně převezme zásobování českých provozů originálními produkty Mr. Kebab. S pomocí franšízora si bude muset pronajmout skladové prostory na průběžné skladování zmrazeného, chlazeného a suchého zboží a zajistit logistiku zavážení jednotlivých provozoven z tohoto skladu.

Franšízanti a investice

Poskytovatel licence ale zároveň vítá i zájem ze strany uchazečů o licenci, kteří by rádi otevřeli i jen jednu pobočku ve svém městě. „Individuálně každého uchazeče o licenci posoudíme, zjistíme, ve kterém regionu uvažují o otevření provozu a nakolik to myslí vážně. Pokud to půjde, rádi jim pomůžeme s rozjezdem, i když nebudou mít ambice stát se master-franšízantem,“ říká Ľubor Lelovits a dodává: "Chceme vybudovat silnou síť a známou značku. K dosažení našeho cíle jsou nezbytní ti správní partneři. Společně, se správnými znalostmi a odhodláním, uspějete."

Franšízové restaurace Mr. Kebab mohou své místo najít v nejrůznějších lokalitách. Mohou být součástí nákupních center a jejich food courtů, v samostatných kamenných prostorech v blízkosti rušných pěších ulic i jako mobilní jednotky. V závislosti na velikosti a formátu podniku se celková investice do franšízy pohybuje v průměru kolem 1 až 2 milionů Kč. Podle údajů společnosti se odhadovaná návratnost investice pohybuje od 2 do tří let. V celkové investici je zahrnut jednorázový franšízový poplatek ve výši 10 000 eur. S franšízovou spoluprací jsou pro partnery spojeny další náklady v podobě měsíčního franšízového poplatku ve výši 5 % z tržeb. Na oplátku franšízová centrála Mr.Kebab pomáhá partnerům najít ideální místo a usnadňuje vytvoření a otevření vlastního podniku. 


Pětileté partnerství / Cena licence pro jeden fast food Mr. Kebab je 10 000 €, tedy v závislosti na kurzu české koruny zhruba 255 tisíc Kč. Franšízovou smlouvy franšízor s franšízantem uzavírá na 5 let s možností další opce.