Upečený zisk / Franšízanti provozující stánky Trdlokafe mají podle vedení společnosti vysoké zhodnocení v průměru 36 % ročně.
pondělí
04.07.2022
Koncept Trdlokafe zjednodušil a zautomatizoval procesy tak, aby se ze stánku s trdelníky a kávou stala pasivnější investice a hledá franšízanty.
 

Češi mají rádi sladké, stejně jako turisti, kteří k nám míří. Z trdelníku, bez kterého si prakticky neumíme představit žádný vánoční trh, se stal fenomén a také zajímavý byznys. A právě na něj před lety vsadila společnost Trdlokafe, která se zabývá budováním a prodejem funkčních a zaběhnutých prodejen s trdelníky a kávou na zajímavých, frekventovaných místech.

Za dobu svého podnikání společnost vytvořila síť více než 50 prodejen a zaznamenala celosíťový roční obrat vyšší než 100 milionů Kč. Ročně obslouží více jak milion zákazníků. Vzhledem k tomu, že je franšízor připraven dál růst a dále rozšiřovat svou síť, která aktuálně čítá téměř 50 „poboček“, nabízí příležitost zapojit se franšízovým partnerům. Ti mají šanci převzít již zavedený stánek, nebo společně s franšízorem vytvořit nový stánek.

Stabilita vs. finance

Nabízené stánky jsou rozdělené do tří kategorií. První je developerská prodejna, u které může franšízant počítat s rychlejší návratností investice, a to v horizontu 18 až 26 měsíců. Ta je však spojena s vyšší mírou podnikatelského rizika. Prodejny s krátkou historií dat nabízí střednědobou návratnost, cca 21 až 31 měsíců, a jsou již méně rizikové. V případě převzetí již zavedené pobočky s dlouhodobou historií, je návratnost investice nejdelší, zhruba 26 až 36 měsíců, nicméně jsou téměř bezrizikové.

Počáteční investice stánků je vypočítaná na základě zisků stánku za posledních 12 měsíců. V praxi to znamená, že čím větší zisky stánek generoval, tím vyšší je počáteční investice. Jak poskytovatel licence uvádí, vše je vypočítané tak, aby návratnost pro investora byla v rozmezí od 1 roku do 3,5 let. V následujících letech by pak mělo docházet ke zhodnocení investice. Při době trvání kontraktu 10 let by mělo dosahovat celkové zhodnocení investice v průměru 200 až 300 %. 

Pomoc s investicí i marketingem

Dobrou zprávou pro uchazeče o licenci může být, že financování investice je možné rozdělit. Na začátku lze uhradit 80 % a zbývajících 20 % je uhrazeno v průběhu následujících 24 měsíců ze zisků. V případě, že má budoucí franšízant v plánu počáteční investici financovat prostřednictvím bankovního úvěru, franšízor je ochoten pomoci jim s jejím zabezpečením.

Na podporu ze strany franšízora se mohou franšízanti spolehnout nejen na začátku spolupráce, ale i v jejím dalším průběhu. Kromě kompletního zaškolení a předání know-how na ně čeká mimo jiné i marketingová podpora, právo vyrábět a prodávat produkty Trdlokafe/Twistcafe a užívat jejich originální názvy, technická podpora 24 hodin 7 dní v týdnu, možnost využívat systém logistiky Trdlokafe nebo informační systém SmartTrdlokafe s napojením na POS, systém skladového hospodářství, docházkový systém a reportingové systémy. Stejně tak jim franšízor pomáhá s motivací zaměstnanců, a to prostřednictvím zavedeného systému odměňování.


Rozmanitá nabídka / Produkt je pro úspěch franšízantů důležitý. Dobrou zprávou je, že nabídka Trdlokafe je originální a zahrnuje například Trdlokafe Latte nebo zmrzlinu v trdelníku.

Populární na fóru

Dotazník regionální produkty a gastroturismus

Dotazník je anonymní a zabere max. 5 min. Jeho vyplněním mi velmi pomůžete při psaní mé bakalářské práce. Děkuji! (dotazník je dostupný do 12. 4. 2022) odkaz...

1 komentář(e)
posledni 07.01.2022
Taco Bell na cestě k vrcholu

Byl bych moc rád kdyby se Taco bell nastěhoval i k nám do Česka třeba do Prahy.

1 komentář(e)
posledni 05.08.2021
Úspěšný rok pro Subway

Jedná se o další z PR článků společnosti SUBWAY a snahu nalákat nové frenšízanty. V uplynulých dvou letech přišel tento řetězec v ČR o 9 restaurací. V roce...

1 komentář(e)
posledni 13.02.2020
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015