Franšíza v samém centru Prahy

Zkušenosti k nezaplacení / Poskytovatel licence Bageterie Boulevard má se zásobováním poboček a provozováním franšízové sítě velké zkušenosti. Síť u nás funguje už 19 let.
pondělí
08.08.2022
Síť Bageterie Boulevard se neustále zvětšuje. Nové pobočky najdeme v Praze i v regionech.
 

V půlce prázdnin se slavnostního otevření ve foodcourtu nákupního centra City Park dočkala první pobočka této původem české značky v Jihlavě. Od začátku června si mohou na čerstvých bagetách pochutnat i návštěvníci pražského Palladia, od dubna pak pobočku najdeme i na Václavském náměstí v Paláci Fénix.

Otevřením těchto provozoven vedení sítě Bageterie Boulevard pokračuje v poměrně dynamické expanzi, kterou zahájila na začátku letošního roku. Od té doby se totiž rozrostla o 5 nových poboček. Kromě již zmíněných zahájily provoz nové bageterie v Rudné u Prahy, kde najdeme pobočku typu drive, a také v nákupním centru Westfield Park Chodov. Společnosti Crocodille, která za konceptem Bageterie Boulevard stojí, se tak daří naplňovat již dříve avizovaný plán, který počítal s otevřením minimálně čtyř nových poboček během letošního roku.

Dobrou zprávou pro případné zájemce o licence tohoto franšízového systému je, že stále u nás existuje místo pro nové bageterie. Stále na mapě ČR najdeme mnoho okresních měst, ve kterých značka zcela chybí. Pobočky zde mohou najít své místo na hlavních třídách v centrech měst (tzv. High street) nebo ve food courtech obchodních center. Možností je také otevřít si Bageterii Boulevard ve formátu drive.

Peníze na start

Od zvoleného formátu pobočky, který si franšízant pro své budoucí podnikání zvolí, se pak odvíjí mimo jiné i výše investice. Náklady na otevření franšízové restaurace Bageterie Boulevard začínají na zhruba 5 milionech Kč. Část investice je možné financovat bankovním úvěrem, s jehož získáním může franšízantovi pomoci sám franšízor, a to díky dohodnuté spolupráci s bankami. Podmínkou však je, že minimálně 2,5 milionu Kč investuje zájemce o franšízu z vlastních prostředků. Uchazeč o franšízovou licenci se musí také připravit na uhrazení vstupního poplatku ve výši 15 tisíc eur (cca 367 tisíc Kč) a pak také vratné kauce, která činí 1 milion Kč.

Během spolupráce bude franšízový partner odvádět i pravidelné měsíční poplatky. Franšízový poplatek činí 6 % z čisté tržby, 2 % pak zaplatí za správu systému, další 2 % putují do Fondu modernizace. Do marketingu pak investuje 2 % z tržeb, polovina jde na centrální marketing, druhá pak na ten lokální. Pokud však franšízant nevydělává, franšízový poplatek 6 % neplatí.


Hustá síť / Aktuálně u nás funguje 53 poboček Bageterie Boulevard, další najdeme i v zahraničí –v Bratislavě, Drážďanech a Dubaji.