Žena v čele McDonald´s

Rozvoj na dvou trzích / Dosud poslední česká franšízová restaurace McDonald’s zahájila svůj provoz na konci června v Jindřichově Hradci. Tou poslední na Slovensku je zatím ta v Nových Zámkoch, která otevřela dveře zákazníkům na začátku letošního roku.
Čtvrtek
25.08.2022
Novou generální ředitelkou společnosti McDonald’s pro český a slovenský trh se stala Yuliya Badritdinova. Aktuálně tak má na starosti 3 trhy.
 

Nová šéfka českého a slovenského McDonald’s a dosavadní CEO McDonald’s Ukrajina ve funkci 1. srpna nahradila Dana Campa, který na této pozici působil od září loňského roku. Ten přijal pozici Senior Franchising Director ve společnosti McDonald’s USA.

Aktuálně je Yuliya Badritdinova odpovědná za rozvoje tohoto globálního giganta ve třech zemích – na  Ukrajině, v Česku a na Slovensku. Ty jsou v globální síti McDonald’s součástí jedné obchodní jednotky, kterých je v rámci evropského trhu 11. Ve své předchozí vedoucí pozici ve společnosti měla na starosti marketing business analyst, korporátní komunikaci a dále strategické plánování pro celý ukrajinský trh. Součástí McDonald’s Ukrajina je více než 11 let. Ačkoli restaurace McDonald’s zůstávají na Ukrajině zavřené, zaměstnanci, kterých je více jak 10 tisíc, dostávají pravidelný plat a navrch jednorázovou finanční pomoc.

I pod vedením nové generální ředitelky má McDonald´s v Česku a na Slovensku ambici dál růst. Zatím poslední franšízová pobočka zahájila svůj provoz na konci června, a to v jihočeském Jindřichově Hradci. Jejím majitelem je zkušený franšízant Michal Mládek, který před 30 lety nechyběl ani u prvního tuzemského McDonaldu v Praze.

 „Jsem moc rád, že svou v pořadí již 10. pobočku mohu otevřít v Jihočeském kraji, ke kterému mám velmi silné pouto. Naším cílem je, aby se u nás zákazníci cítili příjemně a pohodlně a poskytnout dobré pracovní zázemí s vysokým potenciálem pro budoucí růst pro zaměstnanecký tým,“ říká Mládek. Jedná se o 111. českou pobočku. Na sousedním Slovensku aktuálně funguje 38 restaurací McDonald’s.


Milník překročen / Yuliya Badritdinova je první žena v československé historii McDonald’s, která stanula v čele společnosti.