Byznys založený na bramborách

Pomoc s financováním / Franšízanti mohou na financování svého budoucího podnikání využít i externí zdroje, například úvěr od některé z bank apod. Franšízor je v takovém případě připraven perspektivním franšízantům pomoci například při jednání s bankami apod.
Úterý
09.05.2023
Otevřít 5 nových franšízových poboček. Takový je plán franšízového gastrokonceptu Faency Fries pro letošní rok.
 

Největší potenciál vidí vedení sítě, která aktuálně čítá 13 provozoven, aktuálně ve velkých městech jako je Praha a Brno. V našem hlavním městě aktuálně fungují dvě pobočky a potenciál růstu je zde  rozhodně větší. To stejné platí i o Brno, kde aktuálně franšízor provozuje jednu pobočku. „Jsem přesvědčen o tom, že v České republice může najít své místo 25 až 30 poboček našeho konceptu. A to i přesto, že ne vždy se potká ekonomika daného místa s ekonomikou samotného podniku. I my tak už známe ten pocit, jaké to je zavřít provozovnu,“ říká Jakub Herman, majitel Faency Fries.

V posledních letech prošla značka Faency Fries podle Hermanna zásadními změnami, které upevnily její místo na gastronomickém trhu. Šlo hlavně o nový vzhled poboček, nové produkty, rozvoz, vzdělávání zaměstnanců nebo rozšiřování manažerského týmu. Výsledkem toho pak je, že zákazníci vnímají Faency Fries jako lovebrand a jeho hranolky milují.

Ne vždy je všechno však tak růžové, jak bychom si přáli. A potvrzují to i slova Jakuba Hermanna, který přiznávám, že v současné době pociťuje vedení konceptu zpomalení jeho růstu, na který bylo zvyklé z posledních let. „Přisuzujeme to aktuální situaci. Primárně jde o inflaci, válku na Ukrajině a energetickou krizi. Přesto máme v letošním roce v plánu opět expandovat,“ vysvětluje majitel Faency Fries.

Formát pobočky dle vlastní volby

Uchazeči o franšízu si mohou zvolit, zda si chtějí otevřít kamennou pobočku, nebo se stát majiteli mobilní jednotky, tzv. Golden Treasure Box. Zatím je podle Hermanna zájem větší o otevírání kamenných poboček. „Přeci jen se tento typ spolupráce podobá spíše stánkovému prodeji. S ním přichází i jiné strasti a radosti. Na druhou stranu nejste vázání investicí do daného prostoru a pokud nejste spokojeni s výsledky, tak box můžeme kdykoliv přestěhovat na lepší místo,“ zmiňuje výhody tohoto formátu Jakub Herman.

Zahájit podnikání s Faency Fries není dle jeho slov příliš náročné. Investice do otevření pobočky, jejíž výše se pohybuje okolo 1,5 milionu Kč, je dle jeho slov v porovnání s podmínkami u velkých hráčů na trhu stále poměrně malá. Provozovnu pak franšízant může převzít během 2 až 3 měsíců, kdy je mu postavena na klíč. Během této doby dojde také k proškolení personálu, přípravě marketingových materiálů a spuštění kampaně.

Expanze Faency Fries se nemusí týkat jen České republiky. Franšízor totiž pozoruje zájem ze strany potenciálních franšízových či master franšízových partnerů z celého světa. Z nejbližšího okolí je to pak Polsko, Německo a Slovensko. Zároveň se stále ozývají zájemci z USA, kde společnost Faency Fries momentálně registruje ochranné známky a jedná s několika zájemci. O franšízovou licenci se však ucházeli i podnikatelé z Kanárských ostrovů, kteří zde chtěli otevřít pobočku.


Nasazení a spolupráce / Výběr těch správných franšízantů vnímá vedení Faency Fries jako klíčový. Hledá totiž takové partnery, kteří s ním potáhnou za jeden provoz. Zkušenosti s gastronomií tak nejsou podmínkou, ale určitou výhodu představují.

Populární na fóru

Dotazník regionální produkty a gastroturismus

Dotazník je anonymní a zabere max. 5 min. Jeho vyplněním mi velmi pomůžete při psaní mé bakalářské práce. Děkuji! (dotazník je dostupný do 12. 4. 2022) odkaz...

1 komentář(e)
posledni 07.01.2022
Taco Bell na cestě k vrcholu

Byl bych moc rád kdyby se Taco bell nastěhoval i k nám do Česka třeba do Prahy.

1 komentář(e)
posledni 05.08.2021
Úspěšný rok pro Subway

Jedná se o další z PR článků společnosti SUBWAY a snahu nalákat nové frenšízanty. V uplynulých dvou letech přišel tento řetězec v ČR o 9 restaurací. V roce...

1 komentář(e)
posledni 13.02.2020
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015